Zamknij
REKLAMA

Duszący dym nad Jeziórkami

09:23, 17.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Jakość powietrza w Polsce, w tym także w Sierpcu, pozostawia wiele do życzenia. Są dni, że lepiej nie wychodzić z domu. Świadomość dotycząca zagrożeń smogiem rośnie. W Sierpcu również prowadzone są kampanie na temat szkodliwości zanieczyszczonego powietrza.

 

W ostatnich dniach do redakcji zgłosiło się sporo osób skarżących się na duszący dym, który wydobywał się z komina jednego z domów przy ulicy Fredry.

- To miało być miejsce spacerowe, a tymczasem tu się nie da oddychać. To ma być rekreacja?! Zamiast dbać o zdrowie, to można się nabawić ciężkiej choroby – mówili sierpczanie, chodzący wokół Jeziórek.

Jeden z mieszkańców przesłał nam zdjęcia z miernika jakości powietrza, który pokazywał kilkusetkrotne przekroczenie norm.

- I co? Czy tak ma zostać? Przecież to skandal! Jak można truć tak ludzi? - stwierdził mężczyzna.

Dom, z którego wydobywa się duszący dym, znajduje się w zarządzie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sierpcu. Zwróciliśmy się o wyjaśnienie sytuacji do prezesa ZGKiM Wojciecha Kulińskiego. Otrzymaliśmy odpowiedź, że w budynku znajduje się kotłowania, obsługiwana przez osobę, która ma uprawnienia palacza.

- Kotłownia opalana jest węglem, który Spółka zakupuje od firmy zewnętrznej, zajmującej się dystrybucją węgla. W dniu 7 stycznia w w/w kotłowni byli kominiarze i dokonali oczyszczenia komina, przy czym nie stwierdzili, by kotłownia była opalana innym materiałem (węglem) niż ten, który został przez Spółkę zakupiony. Wejście do w/w kotłowni znajduje się w budynku i klucze do niej posiada tylko palacz - napisano w wyjaśnieniu.

Burmistrz Jarosław Perzyński po zapoznaniu się z sytuacją poinformował, że zalecił zmianę węgla, którym jest palone w piecu.

Mieszkańcy chcą rozwiązań dużo dalej idących.

- Skoro mówi się tyle o dopłatach do wymiany kopciuchów, to może Miasto też pomyśli, żeby w budynkach miejskich je wymienić – stwierdził jeden z naszych rozmówców.

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone