Zamknij
REKLAMA

Kolejne rekordowe granie w Sierpcu

14:19, 13.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty ósmy. Działo się dużo. Także w Sierpcu można było wrzucić pieniądze do puszki i zdobyć czerwone serduszko. Zebrano ponad 65 tysięcy złotych.

 

Pod hasłem „Wiatr w żagle” w całej Polsce i kilkudziesięciu miejscach poza nią odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierano pieniądze na dziecięcą medycynę zabiegową. Mimo upływu lat Orkiestra nadal jest młoda, pełna zapału i radości. Tworzą ją dobre anioły, które chcą pomagać. W tym roku słońce towarzyszyło wolontariuszom, którzy wędrowali ulicami z puszkami i rozdawali czerwone serca.

 

Nie bój się chcieć

W Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu na dwóch scenach odbywały się koncerty. Grały maluchy z wszystkich miejskich przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, i średnich, wychowankowie Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Szkoły Muzycznej Yamaha, Szkoły Tańca Art-Dance, seniorzy, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Sierpc, wokaliści i zespoły taneczne z CKiSz. Z małej sceny dobiegały mocne brzmienia. Zaprezentowali się Balonnowy, Euforia, Fras Session Project, The Watermelons, Vataha, Transtime, Rockpublik. Publiczność zmieniała się cały czas. Momentami trudno było dostać się na widownię. Głośno oklaskiwano wszystkich występujących.

Sporo działo się także w foyer CKiSz. FundacjA-Dam siebie rejestrowała potencjalnych dawców szpiku. Klub Rowerowy Velo częstował gorącymi napojami i pysznymi ciastkami. A Sierpecka Grupa Szturmowa przygotowała specjalne stoisko ze sprzętem militarnym. Na parkingu przed Centrum można było też postrzelać z broni sportowej do tarczy.

 

Sportowcy też grali

Już dzień wcześniej dla WOŚP zagrali piłkarze ręczni. W hali Dwójki zmierzyły się drużyny MKS Mazur i Masters Mazur Sierpc. Mecz zakończył się remisem 40:40. Podczas spotkania zbierano pieniądze dla WOŚP. Odbyła się też licytacja gadżetów sportowych.

Po raz kolejny z Orkiestrą grała Kryta Pływalnia w Sierpcu. Można było m.in. skorzystać z lekcji nauki pływania, zrobić sobie zdjęcie pod wodą, bawić się na wielkich kołach, poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

MOSiR Sierpc zaprosił do udziału w zawodach podciągania się na drążku, wyciskania odważnika i wiosłowania na czas. Była także możliwość zrobienia sesji fotograficznej na lodowisku.

Nie zawiodły także sierpeckie morsy. Mrozoodporni kąpali się w Bledzewie i też grali dla Orkiestry.

 

Miód, obrazy i pizza

Podczas Orkiestry nie mogło zabraknąć licytacji. Przedmioty przekazane WOŚP przez miejscowych artystów, sierpczan, zakłady pracy i instytucje cieszyły się wzięciem. Nasza redakcja przekazała na licytację czepek z autografem Otylii Jędrzejczak i koszulkę z podpisem Władysława Kozakiewicza. Najwięcej zapłacono za złotą odznakę zlotu Szlifu w Bledzewie – 650 zł. Można było także wylicytować m.in. miód z pozdrowieniami od Zenona Martyniuka, koszulki z autografami gwiazd sportu i telewizyjnych programów, gadżety związane z 28. Finałem, obrazy, rzeźby, karnet na romantyczną kolację lub wielką pizzę.

W Sierpcu, Ligowie, Bożewie, Borkowie i Sudragach zebrano 65 tys. 322 złotych i 18 gorszy. Został pobity rekord z ubiegłego roku, który wynosił 57.893,29 zł. Były też precjoza i bursztyn oraz waluta obca: euro, kuny, korony duńskie, słoweńskie, szwedzkie i norweskie, dolary amerykańskie, funty egipskie.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przygotowali i zagrali w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Siema!

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone