Zamknij
REKLAMA

Potrącenia na przejściach dla pieszych i odebrane ,,prawka"

13:11, 08.01.2020 | opr. red. na podstawie IP KPP Sierpc
REKLAMA
Skomentuj

Od 24 grudnia 2019 roku do 6 stycznia 2020 roku sierpeccy policjanci prowadzili działania „Bezpieczne święta 2019”.

Podczas 14-dniowych działań na terenie powiatu sierpeckiego doszło do 3 wypadków drogowych oraz 12 kolizji. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali  1 nietrzeźwego kierującego, a w 2 przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym poruszali się z prędkością wyższą o ponad 50 km/h niż prędkość dozwolona.

Dwa najgroźniejsze zdarzenia miały miejsce w okresie świąt bożonarodzeniowych. Uczestniczyły w nich osoby piesze.

Do pierwszego doszło w wigilię, przed godziną 17.00 w Sierpcu, na ulicy Kilińskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, vw polo, którym kierowała 27-latka, zderzył się z 23-letnią pieszą, znajdującą się na przejściu dla pieszych. Po zderzeniu kobieta kierująca vw polo zjechała jeszcze na przeciwległy pas ruchu. Auto zderzyło się z nadjeżdżającym z kierunku przeciwnego oplem, którym kierował 32-latek. W wyniku zdarzenia piesza doznała niezagrażających jej życiu obrażeń ciała.  Kierujący byli trzeźwi.

Drugie ze zdarzeń drogowych miało miejsce 26 grudnia 2019 roku, około godziny 6.30, również na terenie Sierpca, tym razem na ulicy Piastowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że opel, którym kierował  69-latek, zderzył się na oznakowanym przejściu z pieszymi w wieku 82 i 86 lat. Ranne kobiety po zdarzeniu zostały przetransportowane do płockiego szpitala. Kierujący był trzeźwy. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

(opr. red. na podstawie IP KPP Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

4 0

Bo przejścia dla pieszych są bardzo słabo oświetlone . W Płocku są oświetlone bardzo dobrze gdzie widać na nich pieszych. A w Sierpcu niestety widoczność na przejściach dla pieszych jest tragiczna 17:37, 08.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone