Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie i awanse w klasach policyjnych

22:56, 27.12.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po raz kolejny w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu odbyła się uroczystość ślubowania i promocji na wyższe stopnie uczniów klas policyjnych. Młodzież pokazała, że nieobca jest jej dyscyplina i samodoskonalenie, mile zaskoczyła też przygotowaniem fizycznym.

 

Uroczystość odbyła się w hali Mechanika. Uczniowie klas policyjnych wmaszerowali czwórkami i przedefilowali przed siedzącymi na trybunach przedstawicielami władz kuratoryjnych, samorządowych, policji, sądu, nauczycielami, rodzicami i kolegami z innych klas. Oficjalną część poprowadził Andrzej Tylus. Gości powitał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Piotr Tyndorf.

- Kiedy kilka lat temu planowaliśmy otworzyć w naszej szkole oddział o takim profilu, niewielu wierzyło w powodzenie tego przedsięwzięcia. Dzisiaj okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. Chętnych podczas rekrutacji mamy wielu, ale wybieramy najlepszych – mówił dyrektor.

Piotr Tyndorf podkreślał, że jest dumny z wychowanków, którzy już pracują jako policjanci czy pracownicy cywilni Policji.

 

Świadom obowiązków kadeta

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie klas pierwszych.

- Ja, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu, świadom podejmowanych obowiązków kadeta klasy o profilu policyjnym, ślubuję systematycznie zdobywać wiedzę i umiejętności, świadom odpowiedzialności osiągać jak najlepsze wyniki na potrzeby i dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, chętnie nieść pomoc innym, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec powierzonych mi tajemnic służbowych, honoru, godności oraz dobrego imienia szkoły – brzmiała rota ślubowania.

Uczniowie klas drugich i trzecich otrzymali awanse na wyższe stopnie kadetów. Aktu mianowania dokonali dyrektor Piotr Tyndorf oraz Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu podinsp. Jarosław Ciarka. Wyróżniającym się uczniom przyznano tytuł wzorowego kadeta.

Uczniom, nauczycielom i rodzicom gratulowali starosta sierpecki Mariusz Turalski, komendant Powiatowy Policji w Sierpcu podinsp. Jarosław Ciarka, ksiądz Sławomir Zalewski oraz przedstawiciel kuratorium Marzena Brzózka.

Uczniowie klasy trzeciej podziękowali nauczycielom za lata nauki. Szczególne słowa podziękowania skierowali do swojego wychowawcy Kamila Zarębskiego, mentora Andrzeja Tylusa oraz nauczyciela musztry paradnej Krzysztofa Skrzyńskiego.


 

Musztra i pokaz samoobrony

Część nieoficjalną rozpoczął pokaz akrobatyczny w wykonaniu uczniów klasy sportowej. Kadeci również pokazali czym zajmują się podczas godzin spędzonych na hali. Pokaz samoobrony wzbudził podziw zebranej widowni. Za musztrę paradną uczennice klasy trzeciej zebrały gromkie brawa. W klasach policyjnych jest także czas na doskonalenie pasji. Piosenka „Na skrzydłach roztańczonych marzeń” była tego najlepszym dowodem.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Piotr Tyndorf miał dobrą wiadomość. Jeden z absolwentów, Patryk Maciejewski, obecnie słuchacz Szkoły Oficerskiej w Szczytnie, przyjechał z misją od swojego komendanta. Szkoła w Szczytnie chce nawiązać współpracę z sierpeckim Mechanikiem.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA