Zamknij
REKLAMA

Wigilia w Fundacji Mocni Mocą Nadziei

10:41, 21.12.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

Boże Narodzenie to święta rodzinne. Nie zawsze rodziny łączą więzy pokrewieństwa, czasem są to wspólne pasje czy po prostu chęć bycia razem. Na wspólnej Wigilii spotkali się wolontariusze i sympatycy Fundacji Mocni Mocą Nadziei.

 

 

W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze z pięciu szkół z powiatu sierpeckiego: z Gójska, Szczutowa, Rościszewa, Ligowa, Bożewa. Byli też nauczyciele i seniorzy biorący udział w projektach Fundacji.

- Jesteśmy z was dumni. Przez ten rok dzięki wam mogliśmy zrealizować wiele działań, w większości skierowanych do was, waszych rówieśników. W imieniu Fundacji chciałabym wam życzyć sukcesów w nauce, żeby się wam spełniały marzenia – powiedziała wiceprezes Janina Gołębiewska.

Życzenia złożyli także wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski oraz prezes Fundacji Joanna Fabisiak. Na wigilijnym spotkaniu nie mogło zabraknąć opłatka. Zgodnie z tradycją podzielono się nim, składając najlepsze życzenia. Wśród radosnego gwaru rozbrzmiały też słowa polskich kolęd i pastorałek. Przybył też Mikołaj z workiem prezentów.

Gościem specjalnym spotkania był Juha Kujanpää - dyrektor fińskiej szkoły Karkkilan lukio. Po raz pierwszy miał okazję przełamać się opłatkiem. W jego kraju także jest obchodzona Wigilia. Rodziny spotykają się przy choince, przychodzi Mikołaj, ale są inne potrawy na stole (przede wszystkim mięsne). Wiele osób idzie na wieczorną mszę. Dyrektor Juha Kujanpää  chciałby dostać w tym roku dobrą książkę, słodycze i… spokojną atmosferę.

 

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA