Zamknij
REKLAMA

Sprzęt dla strażaków z Lelic i miasteczko ruchu drogowego w Goleszynie z dofinansowaniem dzięki wygranej w konkursie Grupy Eurocash

08:06, 04.12.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Dwa projekty z powiatu sierpeckiego, zgłoszone przez właścicieli sklepów Lewiatan, otrzymały po 15 tys. złotych dofinansowania w ramach konkursu „Herosi Innowacyjności”, organizowanego przez Grupę Eurocash. Pierwszy projekt dotyczy zakupu sprzętu dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelicach, a dzięki drugiemu powstanie miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Goleszynie.


 

Do konkursu „Herosi Innowacyjności”, organizowanego przez Grupę Eurocash, zgłoszonych zostało 661 pomysłów z całej Polski. Przedsiębiorcy mogli zgłosić pomysł w jednej z trzech kategorii tematycznych: „Zmieniam świat lokalnie”, „Inwestuję w technologię” oraz „Stawiam na praktyczne rozwiązania”. Konsumenci w głosowaniu i jury po ocenie biznesowego potencjału projektów wybrali 54 najlepsze projekty i to właśnie one otrzymają dofinansowanie o łącznej wartości 1 000 000 złotych.


 

Sprzęt dla strażaków w Lelicach

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lelicach borykają się z problemem niedofinansowania swojej jednostki. Mimo że strażacy ochotnicy ratują mienie i życie ludzi, to bardzo często brakuje im niezbędnego wyposażenia. Zauważył to Dariusz Kaczmarczyk, właściciel sklepu spożywczego Lewiatan w Lelicach, który po wielu rozmowach z klientami swojego sklepu postanowił wziąć udział w ogólnopolskim konkursie „Herosi Innowacyjności”. Pomysł poparli mieszkańcy Lelic, którzy aktywnie brali udział w głosowaniu internetowym. Projekt przedsiębiorcy spotkał się również z uznaniem jurorów konkursu. Nagroda pozwoli na zakup odzieży bojowej dla strażaków oraz sprzętu do komunikacji w czasie akcji ratunkowych.

- Kiedy 91% mieszkańców Lelic wskazało w przeprowadzonej wśród klientów mojego sklepu ankiecie, że brak podstawowego wyposażenia strażaków-ochotników jest największym problemem w naszej okolicy, postanowiłem działać – mówi Dariusz Kaczmarczyk, właściciel sklepu Lewiatan w Lelicach.
– W tak niedużej miejscowości OSP pełni bardzo ważną funkcję, chroniąc i pomagając mieszkańcom. Sam tu mieszkam i może się okazać, że zakupiony sprzęt przyczyni się do uratowania właśnie mnie bądź moich najbliższych – dodaje.


 

Miasteczko ruchu drogowego w Goleszynie

Drugim projektem w powiecie sierpeckim, który wygrał 15 tys. zł w konkursie „Herosi Innowacyjności”, jest budowa miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Goleszynie.

Grażyna Cholewińska, właścicielka sklepu Lewiatan w Goleszynie, zauważyła, że codziennie w pobliżu jej sklepu wiele dzieci jeździ do szkoły na rowerze. Rejon, w którym działa szkoła, jest duży i obejmuje aż 14 wsi. Wraz z dyrektor szkoły Wiesławą Gańko i sołtys Goleszyna Iwoną Paradowską, po długich dyskusjach wpadły na pomysł budowy miasteczka ruchu drogowego, w którym dzieci mogłyby uczyć się zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania na drodze. Za jego funkcjonowanie będą odpowiadali nauczyciele przeszkoleni przez lokalną policję z wychowania komunikacyjnego. Pomysł spodobał się wielu mieszkańcom, którzy zadeklarowali pomoc w powstaniu miasteczka.

– Dzieci kochają jazdę na rowerze, co widać na naszych drogach. Dlatego warto już od najmłodszych lat wpajać im zasady ruchu drogowego – mówi Grażyna Cholewińska, autorka pomysłu. – Od tego przecież zależy ich zdrowie i życie. Na szczęście świetnie rozumieją to okoliczni mieszkańcy, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w głosowanie na zgłoszony przeze mnie projekt i pomogli nam wygrać, za co bardzo im dziękuję – dodaje.


 

 

Fot.  Pixabay

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LeliceLelice

0 1

Najlepsza OSP to OSP Lelice :) 18:44, 16.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone