Zamknij

Nowi ławnicy wybrani

18:38, 25.11.2019 | A.M/ fot. ze stron pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

 

Rada Miejska Sierpca wybrała ławników do sądów powszechnych: Sądu Okręgowego w Płocku i Sądu Rejonowego w Płocku do orzekania z zakresu prawa pracy.

 

 

W związku z upływem 31 grudnia 2019 roku czteroletniej kadencji ławników orzekających w sprawach rozpoznawanych w Sądzie Okręgowym i Sądzie Rejonowym w Płocku radni miejscy musieli dokonać wyboru nowych ławników.

Na to stanowisko mógł być wybrany każdy kto posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich; jest nieskazitelnego charakteru; ukończył 30 lat; jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku; nie przekroczył 70 lat; jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika; posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

Do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy ławnikiem powinna być wybrana osoba wykazująca szczególną znajomość spraw pracowniczych.

Kandydatów mogli zgłaszać prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych lub co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.

Sierpeccy radni zdecydowali, że w ławnikami w Sądzie Okręgowym w Płocku w kadencji 2020-2023 będą Agnieszka Czermińska i Iwona Elżbieta Rycharska. Zaś do Sądu Rejonowego w Płocku do orzekania z zakresu prawa pracy ławnikiem wybrano Teresę Malinowską.

Za wyborem głosowało 11 radnych. Nie było głosów wstrzymujących się, ani głosów przeciw.

 

 

(A.M/ fot. ze stron pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA