Zamknij
REKLAMA

#cojaczytam = młodzież zachęca do sięgania po książki

22:33, 24.11.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Podobno dzisiejsza młodzież nie czyta, a już na pewno nie czyta książek innych niż opracowania – jeśli tak myślicie, to czas zmienić zdanie. Oni jednak czytają...

 

Do redakcji napisała Klaudia Ruszkowalska, która opowiedziała nam historię, jak powstał na Facebooku fanpage Zaczytani.

W konkursie #cojaczytam, organizowanym przez internetową bibliotekę Wolne Lektury, bierze udział wraz z siostrą i koleżanką. Skład grupy to Klaudia Ruszkowalska, Weronika Ruszkowalska i Magdalena Pikalska, opiekunem jest nauczyciel Andrzej Danielewicz. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa. W ramach przedsięwzięcia powstała strona dziewcząt „Zaczytani” - warunkiem uczestnictwa jest dokumentowanie działań w serwisach społecznościowych.

 

Na ten konkurs natknęłyśmy się podczas sprawdzania projektów, w których możemy wziąć udział. Dzięki takim przedsięwzięciom rozwijamy się. Od zawsze tworzymy coś ponad program, bo nie lubimy szkolnej monotonii. Projektem zajmujemy się już dwa miesiące. Udało nam się stworzyć ankietę w szkole, do której chodzimy, przeanalizować ją oraz zorganizować spotkanie z uczniami jednej z klas, by porozmawiać na temat gustów literackich. Odwiedziłyśmy dzieci w pobliskim przedszkolu, by zaszczepić w nich chęć do czytelnictwa. Przeczytałyśmy im m.in. utwór z serii „Bajek bez barier". Stworzyłyśmy też ulotki, które postanowiłyśmy rozdać.

Największą motywacją do wzięcia udziału w tym konkursie była dla nas chęć zainteresowania jak największej liczby osób książkami. Uważamy, że wśród młodzieży i dzieci czytanie jest mało powszechne. Dodatkowo jest to dla nas ciekawe przedsięwzięcie. Musimy organizować różne akcje, robić zdjęcia itp. To budzi w nas kreatywność, poznajemy nowe osoby, w ten sposób też się rozwijamy, budujemy pewność siebie i komunikatywność - mówi Klaudia Ruszkowalska

Aby pomóc młodzieży, wystarczy wejść na stronę https://www.facebook.com/Zaczytani-102108284537395/, ,,polubić ją", a przede wszystkim zobaczyć, co oni czytają i polecają.

Zdjęcie pochodzi z fanpage'a Zaczytani

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA