Zamknij
REKLAMA

Uroczyste otwarcie Miejskiego Żłobka w Sierpcu

19:15, 30.09.2019 | A.M.
REKLAMA
Skomentuj

Po blisko trzydziestu latach ponownie mamy w Sierpcu żłobek. Na ten obiekt czekało wielu rodziców, którzy stawali przed dylematem: dziecko czy praca.

 

Miejski Żłobek w Sierpcu znajduje się przy ulicy Armii Krajowej 1A, w budynku dawnego przedszkola. Obiekt przez wiele lat był wykorzystywany przez organizacje pozarządowe. Został wyremontowany i przystosowany do potrzeb najmłodszych. Na placu zabaw z tyłu budynku pojawiła się nawet lokomotywa. Co prawda nie przypomina ona tej czarnej, starej, którą wiele osób z sentymentem wspomina, ale jest.

Dyrektorem placówki jest Dorota Żbikowska. Żłobek przystosowano do opieki nad dwudziestoma czterema maluchami. Oficjalne otwarcie odbyło się 20 września 2019 r.

- Budowa żłobka była jednym z priorytetów, które wspólnie z Radą wyznaczyliśmy sobie na tę kadencję – mówił Jarosław Perzyński.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski, starosta sierpecki Mariusz Turalski, burmistrz Jarosław Perzyński, przewodniczący Rady Miejskiej Sierpca Dariusz Malanowski, dyrektor Dorota Żbikowska oraz jedna z mam.

Obiekt poświęcił dziekan ks. Tomasz Kadziński. Goście mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają pomieszczenia, gdzie bawią się, jedzą i śpią dzieci. Przygotowano też specjalną wystawę, na której zaprezentowano historię sierpeckich żłobków - placówek mieszczących się dawniej przy ulicy Benedyktyńskiej i przy ulicy Świętokrzyskiej.

Żłobek powstał dzięki projektowi finansowanemu ze środków Unii Europejskiej  „Aktywny Rodzic - wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3 w wyniku utworzenia żłobka w Sierpcu”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII „Rozwój rynku pracy”, Działanie 8.3 „Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3”, Poddziałanie 8.3.1 „Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej”.

(A.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone