Zamknij

Pościg ulicami powiatu

00:34, 25.03.2025 Aktualizacja: 00:35, 25.03.2025
Skomentuj fot. KPP Sierpc fot. KPP Sierpc

 

W niedzielę, 9 marca, w miejscowości Słupia (gmina Zawidz) doszło do niebezpiecznego pościgu. Kierowca audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, został zatrzymany po kilkunastu kilometrach ucieczki. Jak się okazało, był pijany i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Zdarzenie rozpoczęło się, gdy patrol sierpeckiej drogówki zauważył czarne audi, które na widok radiowozu gwałtownie zmieniło kierunek jazdy. Funkcjonariusze ruszyli za samochodem, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe – zamiast się zatrzymać, przyspieszył i skierował się w stronę powiatu płockiego.

Pościg zakończył się w miejscowości Smolino (gmina Bielsk), gdzie policjanci – zmuszeni brakiem reakcji kierowcy – użyli radiowozu do zatrzymania pojazdu, uderzając w jego bok i unieruchamiając auto.

Za kierownicą siedział 34-letni mieszkaniec gminy Drobin. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Jak ustalono, mężczyzna miał również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 Na podstawie komunikatu st. asp. Katarzyny Krukowskiej, KPP Sierpc

 

fot. KPP Sierpc

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%