Zamknij
REKLAMA

Targi pracy i przedsiębiorczości

14:03, 19.09.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Targi pracy i przedsiębiorczości były okazją do rozmów z pracodawcami i zapoznania się z lokalnymi ofertami pracy. Ponad trzydziestu wystawców, reprezentujących głównie firmy z powiatu sierpeckiego, przedstawiło propozycje pracy w swoich przedsiębiorstwach.


Targi odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Ich organizatorem był sierpecki Powiatowy Urząd Pracy. Patronat honorowy objęło Starostwo Powiatowe. Przybyli przedstawiciele firm i instytucji zainteresowanych pozyskiwaniem pracowników. Byli też bezrobotni poszukujący pracy oraz młodzież, która niedługo stanie przed dylematem, jaki zawód wybrać.

Wśród gości obecny był poseł Waldemar Olejniczak, przedstawiciele powiatu sierpeckiego: starosta Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu: Małgorzata Korpolińska i Sebastian Szczypecki, przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy, członek Zarządu Powiatu Andrzej Cześnik oraz członek Zarządu Powiatu Kamil Różański. Wszystkich powitała dyrektor PUP Maja Strześniewska.

Przedstawiono aktualną sytuację na sierpeckim rynku pracy. Nadal w naszym powiecie jest bardzo wysoki odsetek osób bezrobotnych - 14,7%. Większość stanowią osoby długotrwale pozostające bez pracy, zamieszkujące na terenach wiejskich. Podejmowane są różne działania, które zmierzają do zmiany tego stanu rzeczy. Jedną z ich form są właśnie targi pracy.

- Mam możliwość poznania pracodawców, do których pewnie nawet bym nie poszła składać papierów. Na początku trochę się denerwowałam, ale po pierwszej rozmowie okazało się, że daję radę. Szukam pierwszej pracy dla siebie – powiedziała jedna z młodych kobiet.

Ponad trzydziestu przedstawicieli firm i instytucji prezentowało oferty zatrudnienia i charakterystykę stanowisk. Wielu przedsiębiorców mówiło, że mimo bardzo wysokiego bezrobocia, w Sierpcu jest trudno znaleźć osoby chętne do podjęcia pracy. Dla wystawców przygotowano specjalne podziękowania.

Podczas targów była także możliwość skonsultowania się z doradcami zawodowymi.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NajpiękniejszaNajpiękniejsza

0 0

pierwsza z prawej na zdjęciu 69... 22:45, 21.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone