Zamknij
REKLAMA

Zlecono kontrolę w SPZZOZ w Sierpcu i w Starostwie

14:15, 12.09.2019 | Starostwo Powiatowe w Sierpcu
Skomentuj
REKLAMA

5 września 2019 r. odbyła się XIII Sesja Rady Powiatu w Sierpcu.

Sesja ta została zwołana w trybie nadzwyczajnym. Podczas obrad obecnych było 17 radnych. Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński powołał na sekretarza sesji radnego Zbigniewa Kopczyńskiego.

Podczas obrad podjęto następujące uchwały: w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Sierpcu przeprowadzenia kontroli w SPZZOZ w Sierpcu i w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Sierpcu przeprowadzenia kontroli w Starostwie Powiatowym w Sierpcu.

Podsumowując wcześniejsze wystąpienia, starosta sierpecki Mariusz Turalski wyraził opinię, że w zastałej przez nowy Zarząd Powiatu sytuacji w SPZZOZ Sierpc ważne było przede wszystkim szybkie i skuteczne zabezpieczenie publicznego interesu szpitala poprzez dynamiczne i efektywne negocjowanie kary grzywny z NFZ (z 451.022,26 zł do kwoty 45.102,26 zł) oraz rozłożenie na raty nienależnie pobranych należności (1.087.481,33zł), gdyż powiat został obciążony odsetkami w kwocie 6.500 zł miesięcznie. Gdyby nie zostało to zrobione, zachwiałoby to sytuacją finansową szpitala. Starosta podkreślił, że wszystkie te nieprawidłowości w SPZZOZ w Sierpcu miały miejsce w latach 01.01.2014 - 31.08.2018. Aktualnie, na polecenie Zarządu Powiatu, dyrektor SPZZOZ w Sierpcu przygotowuje szczegółowy raport na temat tych nieprawidłowości, który będzie podstawą do ewentualnego złożenia doniesienia do odpowiednich organów. Obecnie zostało wypracowane wspólnie z NFZ porozumienie, które zabezpieczy interes publiczny NFZ oraz SPZZOZ w Sierpcu.

- Wypracowaliśmy metodę zabezpieczenia środków finansowych, która pozwoli SPZZOZ spłacić należne dla NFZ zobowiązania i zapewnić naszemu szpitalowi stabilność finansową, a pacjentom dostęp do pełni usług medycznych – powiedział starosta.

Starostwo Powiatowe w Sierpcu

(Starostwo Powiatowe w Sierpcu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PrawicowyWarriorNalePrawicowyWarriorNale

2 1

Mam nadzieje ze Pan Turalski (specjalnie z dużej) rozprawi się z zielona zarazą i przykładnie ukarze za niegospodarność tak jak Pan Ziobro (specjalnie z dużej). 13:25, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA