Zamknij

Pierwszaki w szkołach średnich. Sprawdziliśmy, jak wygląda nabór i godziny zajęć w szkołach powiatu sierpeckiego.

12:20, 05.09.2019 A.M Aktualizacja: 09:50, 06.09.2019
Skomentuj

W szkołach średnich naukę rozpoczynają dwa roczniki: gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. Spowodowało to spore zamieszanie w całym kraju. Sprawdziliśmy, jak wygląda nabór i godziny zajęć w szkołach powiatu sierpeckiego.

 

Najwięcej klas utworzono w Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu - aż jedenaście. Będzie uczyło się w nich 336 uczniów.

Dla absolwentów gimnazjum utworzono w liceum ogólnokształcącym klasy policyjną i medyczną, w technikum kształcić się będą technicy budownictwa, technicy elektroniki i informatyki oraz technicy mechanicy i mechanicy pojazdów samochodowych, a w szkole branżowej powstała klasa łączona mechanik kierowca i ślusarz.

Uczniowie po szkole podstawowej uczyć się będą w klasie liceum ogólnokształcącego, trzech klasach technikum: technik budownictwa, technik elektronik i informatyk, technik ochrony środowiska i pojazdów samochodowych, w szkole branżowej w klasie mechanik kierowca. Zajęcia kończą się o godzinie 14.55.

W Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu zostało utworzonych dziewięć klas. 229 uczniów uczyć się będzie w liceum pedagogiczno-psychologicznym oraz w technikum na kierunkach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik organizacji turystyki, technik spedytor, technik rachunkowości oraz szkoła branżowa. Zajęcia trwają maksymalnie do 16.00. Trzy klasy z Ekonomika mają zajęcia w LO.

W Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu powstało siedem klas pierwszych o profilach: humanistyczno-prawnym, politechnicznym, biotechnologiczno-medycznym i menadżersko-językowym, Uczęszcza do nich 166 uczniów. Zajęcia trwają najpóźniej do godziny 15.10.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Biskupa Leona Wetmańskiego naukę rozpoczęło 63 uczniów w czterech klasach pierwszych. Uczniowie po szkole podstawowej trafili do klasy z profilem medycznym lub klasy z łączonymi profilami - inżynierskim, dziennikarsko-prawnym i menedżersko biznesowym. Absolwenci gimnazjum (dwie klasy) sami wybierają sobie przedmioty rozszerzone. Lekcje kończą się do godziny 15.05.

W Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu powstały cztery pierwsze klasy (dwie w liceum i dwie w technikum – technik handlowiec). Uczy się w nich stu pięciu uczniów. Zajęcia najpóźniej kończą się o godzinie 15.10.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego naukę rozpoczęło 140 uczniów. Powstało sześć klas technikum (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz jedna klasa branżowa (operator pojazdów i maszyn rolniczych/kucharz). Zajęcia trwają maksymalnie do godziny 14.55.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LeoniumLeonium

2 0

Małe sprostowanie: w Leonium lekcje kończą się najpóźniej o godz. 15:05 07:32, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%