Zamknij
REKLAMA

Nowy wiceprzewodniczący i stary Zarząd

20:35, 30.08.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Podczas sesji Rady Powiatu radni po raz drugi podeszli do głosowania nad wyborem drugiego wiceprzewodniczącego. Tym razem udało się. Inaczej sytuacja przedstawiała się w przypadku odwołania Zarządu Powiatu.

 

W czwartek, 29 sierpnia 2019 r., odbyła się dwunasta sesja Rady Powiatu w Sierpcu. Na początku obrad głosowano nad wyborem wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Stanowisko to, po rezygnacji Zbigniewa Kopczyńskiego, było nieobsadzone od kilku miesięcy. Pierwsza próba wyłonienia spośród radnych wiceprzewodniczącego zakończyła się fiaskiem ze względu na nieotrzymanie przez jedynego kandydata większości niezbędnej do wyboru. Tym razem było inaczej. Klub PSL ponownie zgłosił na to stanowisko Sebastiana Szczypeckiego. Przeprowadzono tajne głosowanie. Za było piętnastu radnych, a dwóch przeciw. Tym samym Sebastian Szczypecki został wiceprzewodniczącym Rady Powiatu.

Głosowanie nad odwołaniem Zarządu Powiatu Sierpeckiego było wynikiem nieudzielenia temu organowi wotum zaufania. Głosowano w sposób jawny. Za wnioskiem o odwołanie było dziewięciu radnych, ośmioro było przeciwnego zdania. Mimo takiego głosowania, Zarząd nie został odwołany. Wszystko dlatego, że potrzeba co najmniej trzech piątych głosów ustawowego składu Rady, czyli jedenastu, by tego dokonać.

Po głosowaniu starosta Mariusz Turalski stwierdził, że jest mu przykro, że aż dziewięć głosów było za odwołaniem. Wyraził nadzieję, że dalsza współpraca będzie lepsza i wspólnie uda się razem wiele dobrego zrobić.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Śmiech Śmiech

0 0

Śmiech na sali w tym powiecie. Widać jakie parcie na szkło mają niektórzy radni. Mało kto po takim upokorzeniu drugi raz chciałby startować na wice. 16:47, 01.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA