Zamknij
REKLAMA

Pożar w Rokiciu

22:31, 14.08.2019 | opr. red.
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 14 sierpnia 2019 r., około godz. 19.00 zauważono pożar w miejscowości Rokicie (gmina Mochowo).

 

W ogniu stanęła jedna z hal produkcyjnych w wytwórni palet. Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp z OSP Ligowo. Ogień obejmował już całą powierzchnię budynku, płomienie wychodziły na zewnątrz. Na szczęście w środku nie było nikogo. Strażacy zaczęli gasić pożar. Po około 5 minutach na miejsce dojechały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sierpcu.

- Dowódca zmiany po zapoznaniu się z sytuacją przejął kierowanie działaniem. Paliła się hala tartaczna wraz z dobudowanym do niej budynkiem magazynowym. Wewnątrz obiektu znajdowały się maszyny, w tym wózki widłowe i ładowarki oraz maszyny wykorzystywane w procesie produkcji palet oraz około 150 m sześciennych drewna – poinformował mł. bryg. Waldemar Goczyński.

Na miejsce przybywały kolejne zastępy straży. Do gaszenia pożaru zużyto 150 metrów sześciennych wody. Korzystano z pomp pływających i przeciwpożarowego zbiornika wodnego, znajdującego się w pobliżu miejsca pożaru oraz trzech hydrantów nadziemnych, zlokalizowanych w pobliżu zakładu. Dodatkowo ze względu na niskie ciśnienie w sieci hydrantowej dowożono wodę z Ligowa. Konstrukcję dachu strażacy zabezpieczyli poprzez podparcie odkształconej stalowej kratownicy dachowej za pomocą rusztowania. Częściowo rozebrano ściany w celu dotarcia do źródeł ognia. Strażacy gasili pożar i usuwali palące się materiały z hali. Około godz. 21.00 na miejsce dotarł z-ca komendanta PSP w Sierpcu Paweł Sekulski i przejął kierowanie działaniem. Przyjechał także pluton „fabryka” z powiatu płockiego w sile czterech zastępów (w tym cysterna). Dalsze działania polegały na prowadzeniu prac rozbiórkowych oraz dogaszaniu ognisk pożaru. Akcja trwała blisko sześć i pół godziny. W porozumieniu i we współpracy z wójtem gminy Mochowo zorganizowano posiłek regeneracyjny dla uczestników działań. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej przy traku tarczowym. Straty szacuje się na 1 mln 500 tys. zł. W akcji gaszenia pożaru brały udział dwadzieścia dwie jednostki ochrony przeciwpożarowej:OSP Ligowo, OSP Zawidz, JRG Sierpc, OSP Lelice, OSP Rościszewo, OSP Chwały, OSP Gozdowo, OSP Mochowo, OSP Gójsk, OSP Bendorzyn, OSP Malanowo Stare, OSP Stara Biała, JRG Płock, OSP Nowe Łubki, OSP Bielsk, OSP Cieślin, OSP Goleszyn, OSP Bożewo, OSP Borowo. Wielkie podziękowania należą się wszystkim strażakom, którzy brali udział w gaszeniu. Stojąc w obliczu takich zdarzeń, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo są nam potrzebni.

 

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone