Zamknij
REKLAMA

Dziki lokator na wyspie na Jeziórkach

13:19, 08.08.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Pierwsze pogłoski pojawiły się kilka tygodni temu. Z każdym dniem było ich coraz więcej. Jako pierwsi zobaczyli go wędkarze łowiący ryby na sierpeckich Jeziórkach. 

Nasz fotoreporter dotarł na wyspę na Jeziórkach. Pogłoski potwierdziły się. Dziki lokator znalazł sobie wejście od południowo-wschodniej strony wyspy, niszcząc umocnienie brzegu.

 

Widać też wejście do nory. Zapewne są już podziemne korytarze.

Charakterystyczne ślady zębów pozostały na liściastych drzewkach. I od razu wiadomo, o kogo chodzi. Bóbr postanowił zamieszkać na wyspie.

W Polsce od 1919 r. bobry są pod całkowitą ochroną. Jeszcze w latach sześćdziesiątych na terenie Polski było około trzystu osobników. Dziś można je zobaczyć prawie w każdej dolinie rzecznej. Stały się zmorą dla wielu właścicieli lasów, pól i łąk. Mają inne priorytety niż ludzie w sprawie zagospodarowania terenów wodnych.

Co dalej z bobrem na sierpeckiej wyspie? Najprawdopodobniej  nie znajdzie na niej więcej swoich przysmaków. Może więc zniknie w taki sam sposób, w jaki przybył na Jeziórka - znajdując lepsze miejsce do żerowania...

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

WydraWydra

1 0

Wyniesie się, jak zobaczy rachunek za śmieci 07:09, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone