Zamknij
REKLAMA

Kolejne pieniądze z budżetu Mazowsza dla gmin powiatu sierpeckiego

13:37, 26.07.2019 | opr. red.
REKLAMA
Skomentuj

Ponad 567 tys. zł zasili gminy powiatu sierpeckiego jeszcze w tym roku. Dzięki mazowieckim programom wsparcia będzie można przeprowadzić wiele inwestycji oraz wspomóc organizacje działające na naszym terenie.

 

W Mochowie odbyło się spotkanie, podczas którego doszło do podpisania umów pomiędzy przedstawicielami sierpeckich gmin a reprezentującymi samorząd Mazowsza marszałkiem Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem.

– Już po raz kolejny pomagamy lokalnym samorządom w realizacji ważnych dla mieszkańców inwestycji, na które w budżetach zabrakło już środków. Dodatkowe fundusze na rozwój mazowieckich gmin to nasza odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dziś podpisaliśmy umowy na wsparcie dla sołectw, dla OSP, na modernizację i budowę obiektów sportowych oraz ochronę środowiska. Dzięki tym programom pomocowym sprawiamy, że nasze województwo rozwija się równomiernie – podkreślał marszałek Adam Struzik.

 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

Na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Z 208 wniosków 116 dostało dofinansowanie. Z powiatu sierpeckiego wsparcie otrzymały trzy gminy: miasto Sierpc, gminy Mochowo i Rościszewo.

– Wszyscy mieszkańcy, zarówno w miastach, jak też w małych miejscowościach, powinni mieć dostęp do obiektów sportowych. Niestety, często ze względu na ograniczone środki, samorządy lokalne nie mogą sobie pozwolić na tego typu inwestycje. Dlatego tak ważne jest nasze wsparcie – powiedział Konrad Wojnarowski, radny województwa mazowieckiego.

 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze

W tym roku po raz pierwszy uruchomiony został również program wsparcia dla działkowców. Budowa i modernizacja świetlic, zakup sprzętu ogrodniczego, wymiana oświetlenia i ogrodzeń, czy też instalacja monitoringu - to inwestycje, które zostaną wykonane dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. W ramach programu wpłynęły 92 wnioski i wszystkie otrzymały dofinansowanie. Na to zadanie przeznaczono blisko 737 tys. zł. W powiecie sierpeckim wsparcie otrzyma Gmina Miasto Sierpc na modernizację instalacji systemu monitoringu i budowę wodociągu.

Wsparcie dla OSP

Na Mazowszu jest ok. dwa tysiące jednostek OSP, w których aktywnie działa blisko 75 tys. strażaków. Co roku samorząd Mazowsza wspiera strażaków ochotników, przeznaczając środki na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania oraz remonty strażnic. W tym roku trafi do nich 10 mln zł. Gminy z powiatu sierpeckiego (Gozdowo, Rościszewo i Mochowo) otrzymają ponad 66 tys. zł wsparcia.

 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw został uruchomiony z myślą o mieszkańcach sołectw, których w naszym województwie jest ok. 7,3 tys.

– Już po raz drugi uruchomiliśmy program aktywizacji naszych mazowieckich sołectw. Gminy mogły ubiegać się o wsparcie na realizację zadań istotnych dla ich mieszkańców. Dzięki pieniądzom z budżetu województwa powstaną nowe place zabaw, siłownie plenerowe czy zmodernizowane zostaną świetlice wiejskie. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla mieszkańców naszego regionu są te drobne inwestycje, dlatego w tym roku wsparcie otrzymało aż 1178 sołectw – powiedział wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W powiecie sierpeckim wsparcie z samorządu województwa otrzymało 21 sołectw z pięciu gmin (Gozdowo, Mochowo, Sierpc, Rościszewo, Zawidz).

 

REKLAMA
(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone