Zamknij
REKLAMA

Przebudowa ulicy Świętokrzyskiej

20:49, 25.07.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Ruszyły prace związane z modernizacją ulicy Świętokrzyskiej w Sierpcu. Na tę wiadomość użytkownicy czekali z dużym utęsknieniem.

 

Pierwsze prace ruszyły na początku lipca. Obserwowali je poseł na sejm Waldemar Olejniczak, przedstawiciele władz powiatu i miasta, wykonawca robót. Remont jest sfinansowany w pięćdziesięciu procentach (prawie 1 mln 240 tys. zł) przez Wojewodę Mazowieckiego. Pozostałe środki pochodzą z budżetów Powiatu Sierpeckiego i Miasta Sierpc w równych częściach po ponad 619 tys. zł.

Nie wszystkim jednak podoba się masowe wycinanie drzew wzdłuż drogi. Pada wiele głosów przeciwko takim działaniom.

- Dba się o kierowców, żeby mieli gdzie parkować, ale o pieszych, którzy chodzą w upale, już nie. Kiedyś wiele chodników tonęło w cieniu drzew. Dziś jest ich już znacznie mniej. Są nasadzenia, nie przeczę, ale proszę zobaczyć, gdzie i jakie. Małe drzewka na obrzeżach miasta. Czy nie można robić parkingów między drzewami? Poza tym ul. Świętokrzyska jest na tyle szeroka, że chyba nikomu nie przeszkadzały auta stojące na poboczach – to tylko jedna z opinii, która dotarła do naszej redakcji.

Są też głosy, które usprawiedliwiają takie działania.

- Kiedy w Centrum Kultury i Sztuki jest jakieś większe wydarzenie, to są duże problemy z parkowaniem. Kierowcy parkują, gdzie tylko się da, na trawnikach, chodnikach. Drzewa są nad Jeziórkami, nie ma co narzekać – stwierdził jeden z czytelników.

Remont ul. Świętokrzyskiej ma zakończyć się do końca roku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami w przejeździe w tamtym rejonie.

 

REKLAMA
(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Precz z samochodamiPrecz z samochodami

1 0

Bez drzew łyso sie na zrobiło. To płuca naszego miasta. Precz z lobbingiem właścicieli samochodów! 10:21, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone