Zamknij
REKLAMA

Fałszywe alarmy bombowe w sierpeckich przedszkolach

20:29, 27.06.2019 | IP KPP Sierpc A. Szarwińska/ opr. red./ fot. przykładowa
Skomentuj
REKLAMA

27 czerwca 2019 roku przed godziną 9:00 dyżurny sierpeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do placówek przedszkolnych znajdujących się przy ul. Kwiatowej, Piastowskiej oraz Narutowicza w Sierpcu przesłane zostały e-mailem informacje o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych.

Sierpeccy policjanci nawiązali bezpośredni kontakt z dyrektorami tych placówek oraz niezwłocznie dokonali sprawdzenia budynków, nie ujawniając żadnych materiałów pirotechnicznych. Z terenów placówek przedszkolnych łącznie zostało ewakuowanych około 150 osób, nikomu nic się nie stało. Jednocześnie prowadzone będą także czynności mające na celu ustalenie nadawcy tych e-maili.

Wiadomości te oceniamy jako o bardzo niskim stopniu wiarygodności. Przypominamy jednak, że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami, poniesionymi zarówno przez instytucje wychowawczo-oświatowe, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania.

 

(IP KPP Sierpc A. Szarwińska/ opr. red./ fot. przykładowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA