Zamknij
REKLAMA

Policjant w czasie wolnym od służby odnalazł zaginionego

17:11, 26.06.2019 | IP sierż. szt. Marta Lewandowska [mazowiecka.policja.gov.pl]/opr. red/fot. przykładowa
Skomentuj
REKLAMA

Płocki policjant w czasie wolnym od służby odnalazł na terenie powiatu sierpeckiego zaginionego dobę wcześniej płocczanina.

Funkcjonariusz z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, podróżując w czasie wolnym od służby, zauważył na terenie powiatu sierpeckiego poruszającego się poboczem, starszego mężczyznę. Rysopis i ubiór mężczyzny odpowiadał poszukiwanemu przez policjantów, zaginionemu dobę wcześniej, płocczaninowi. Policjant bez chwili wahania zatrzymał się obok mężczyzny, wysiadł z auta i zaczął rozpytywać go, dokąd idzie oraz jak się nazywa. Postawa policjanta i sposób rozmowy z seniorem najwyraźniej wzbudziły zaufanie, gdyż podał on swoje dane osobowe oraz opowiedział policjantowi o swoich planach. Rozmowa potwierdziła przypuszczenia funkcjonariusza, że jest to poszukiwany przez płockich mundurowych, zaginiony 83-latek. O odnalezieniu zaginionego policjant poinformował oficera dyżurnego płockiej Policji. Następnie, aby upewnić się, że mężczyzna jest w dobrej kondycji zdrowotnej, policjanci wezwali pogotowie. Po badaniach mężczyzna został przekazany pod opiekę rodzinie.

Policjant, który odnalazł zaginionego seniora, po raz kolejny udowodnił, że służba społeczeństwu, a przede wszystkim troska o jego bezpieczeństwo, nie ogranicza się tylko do godzin spędzonych na patrolach - również w czasie wolnym od służby nie jest mu obojętny los drugiego człowieka.

 

(IP sierż. szt. Marta Lewandowska [mazowiecka.policja.gov.pl]/opr. red/fot. przykładowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA