Zamknij
REKLAMA

I Sierpecki Marsz dla Życia i Rodziny

06:17, 12.06.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Po raz czternasty w Polsce i po raz pierwszy w Sierpcu zorganizowano Marsz dla Życia i Rodziny w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

 

Organizatorem marszu w mieście było Stowarzyszenie „W trosce o rodzinę” na wzgórzu Loret w Sierpcu. Honorowym patronatem imprezę objęli Starosta Sierpecki i Burmistrz Miasta Sierpc. Hasło tegorocznego marszu brzmiało: „Nie pozwólmy na seksedukację w szkołach”. Na plakatach zapraszających na imprezę znalazły się też słowa: „Seksedukacja to deprawacja. Rodzice wiedzą, jak ułożyć to najlepiej”.

Marsz rozpoczęło nabożeństwo odprawione w kościele szkolnym. Po błogosławieństwie uczestnicy z biało-niebieskim balonami przy dźwiękach granych przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Sierpcu przeszli ulicami miasta na plac koronacyjny przy klasztorze. Tam odbył się festyn rodzinny. Najmłodsi chętnie bawili się na dmuchanej zjeżdżali i w pałacu. Przeprowadzono wiele zabaw i konkursów. Było m.in. przeciąganie liny, rzut woreczkami do worka, przejście pod poprzeczką. Strażacy i policjanci pozwalali na oglądanie swoich pojazdów, siadanie za ich kierownicą, a nawet włączanie sygnałów dźwiękowych. Można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku. Rodzice mogli obejrzeć film dotyczący problemu dopalaczy. Na stoisku Centrum Diagnozy i Terapii Dzieci Edukidsmed przygotowano m.in. gry sensoryczne, a pracownicy Centrum chętnie odpowiadali rodzicom na pytania dotyczące problemów ich dzieci. Można było też porozmawiać z dietetyczką i zmierzyć sobie poziom cukru we krwi. Podczas festynu ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Ja i moja rodzina".

Odbyły się także występy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1 i nr 4, uczniów szkół podstawowych Dwójki i Trójki, zespołu Kostki, zespołu Rytm z ZS nr 2, a także zespołu Dekalog z Przasnysza.

Na stanowiskach kulinarnych na wszystkich czekały pyszne domowe ciasta, chleb ze smalcem, wata cukrowa, popcorn, grill. Symboliczna opłata za poczęstunek była przeznaczona na wakacyjny wyjazd nad morze dzieci ze Stowarzyszenia „W trosce o rodzinę”. Zebrano 1209,48 zł.


 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jowekjowek

0 0

spedzili pod presja mlodziez z klas mundurowych (jak za komuny na pochod 1 majowy) wsssstyd !!!!!!! balwany
19:28, 16.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone