Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

09:23, 12.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Szkolna Drużyna PCK im. Adama Jaworskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu uczestniczyła w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Pierwsza pomoc PCK 100 lat trwa”. 

Mistrzostwa odbyły się w Płocku, na terenie osiedla Tysiąclecia z bazą w Spółdzielczym Domu Kultury. Celem zawodów jest podniesienie wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W etapie rejonowym spotkało się 10 zespołów, w tym sierpecki zespół w składzie: Agnieszka Czarnecka, Julia Skierska, Bartosz Sowiński, Michał Urbański, Julia Wilkowska oraz kibice: Klaudia Browarek, Joanna Cholewińska.

W trakcie konkursu rywalizowały pięcioosobowe drużyny. Młodzi ratownicy byli oceniani przez sędziów za posiadaną wiedzę merytoryczną, a przede wszystkim za umiejętności praktyczne przy udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym pozorantom na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach, głównie na świeżym powietrzu. Pozoracje przygotowano przy użyciu profesjonalnych środków oraz realistycznie wyglądających rekwizytów.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA