Zamknij
REKLAMA

Zaproszenie na Mazowiecki Festyn Zdrowy i Aktywny Senior

21:01, 23.04.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 18 maja 2019 r., odbędzie się II Mazowiecki Festyn „Zdrowy i Aktywny Senior”. Organizatorzy zapraszają osoby w wieku 55+ do udziału we wspólnej zabawie. Impreza odbędzie się na terenie szkoły w Soczewce koło Płocka w godzinach 10.00-17.00.

 

Na Mazowszu mieszka sporo osób w wieku 55+. Wiele z nich jest zainteresowanych różnymi formami rekreacji, ale nie zawsze ma możliwość regularnego uczestnictwa w takich zajęciach. Organizatorzy festynu chcą pokazać różne możliwości aktywnego spędzania czasu, nowoczesne formy rekreacji i zachęcić do dbania o własną kondycję fizyczną i psychiczną.

Uczestnicy Festynu będą mogli rywalizować w dyscyplinach indywidualnych - bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, strzelanie z broni pneumatycznej, ergometry wioślarskie, dart. Medale i drobne upominki przyznane zostaną zwycięzcom w trzech kategoriach wiekowych: 55-65 lat, 66-70 lat i powyżej 70 roku życia.

Będzie można również wziąć udział w wielu konkurencjach rekreacyjnych, a w Miasteczku Zdrowego Seniora skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad zdrowotnych (m.in. pomiary tętna, cukru, tkanki tłuszczowej), wziąć udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Zajęcia nordic walking poprowadzi Krzysztof Człapski - mistrz Polski w nordic walking. Przewidziane są ćwiczenia gimnastyczne z piłkami i gimstick.

Dodatkową atrakcję stanowić będzie Scena dla Seniora, na której oglądać będzie można pokazy z zakresu sportu, rekreacji ruchowej, kultury i rozrywki. Organizatorzy zapraszają mazowieckie kluby seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Ośrodki Sportu i Rekreacji do zaprezentowania swoich programów artystycznych.

Każdy uczestnik przy wejściu na imprezę otrzyma pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, czapka, woda oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego poczęstunku, który zostanie przygotowany w strefie gastronomicznej.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się: e-mail: [email protected], tel. 22 834 76 98 w godz.: 14.00 - 18.00

Organizatorzy proszą o zgłoszenia do 6 maja 2019 r. na adres e- mail: [email protected]

 

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

stanisławstanisław

0 0

Gdzie się odbędzie? 16:48, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA