Zamknij
REKLAMA

W rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem

09:45, 10.04.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

W 9. rocznicę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem na cmentarzu parafialnym w Sierpcu złożono wieńce i zapalone znicze na grobie ks. Bronisława Gostomskiego.

 

10 kwietnia 2010 r. rządowy Tupolew rozbił się podczas lądowania na lotnisku Siewiernyj pod Smoleńskiem. Zginęło wówczas 96 osób – para prezydencka, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, posłowie, senatorowie, dowódcy Wojska Polskiego, szefowie najważniejszych instytucji państwowych, duchowni, kombatanci, rodziny zamordowanych w Katyniu, załoga. Chcieli wziąć udział w uroczystościach związanych z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.

Wśród ofiar katastrofy był kapelan polskich kombatantów w Wielkiej Brytanii, ksiądz Bronisław Gostomski. Urodził się w Sierpcu. Został pochowany na naszym cmentarzu parafialnym. Co roku, w rocznicę katastrofy, na jego grobie władze państwowe i samorządowe składają wieńce i zapalają znicze.

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

PiotrekPiotrek

0 0

Szukam 32 letniej Oli o pseudonimie parabolparabola, mieszkającej w Gdańsku a pochodzącej z Sierpca: Olu, jeśli naprawdę zależy Ci na tym, żeby być dla kogoś najważniejszą i w centrum wszechświata, to bardzo proszę daj mi znać, czy mogę nadal czekać na to, że dasz nam obojgu szansę się chociaż poznać? Wiedz, że dla mnie jesteś jedyna we wszechświecie. Piotrek z Warszawy, 34 lata

Jeśli ktoś z Was kojarzy lub domyśla się kim może być Ola, też bardzo proszę taką osobę o kontakt

[email protected] 18:35, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone