Zamknij
REKLAMA

Zabawa choinkowa Caritasu i MOPS

18:22, 14.02.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Po raz dwudziesty ósmy Caritas działający przy Parafii Farnej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierpcu zorganizowali zabawę choinkową dla najmłodszych. O dzieciach pamiętał Mikołaj, który przybył z workiem prezentów.

 

Zabawa odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki. W sali widowiskowej zasiadły maluchy i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych gorąco powitały przewodnicząca sierpeckiego Caritas Hanna Wiktor, dyrektor MOPS Alina Olszewska i opiekunka wolontariatu przy Zespole Szkół nr 2 Bogusława Krajewska. Podziękowano sponsorom, wolontariuszom, księdzu proboszczowi Sławomirowi Zalewskiemu i księdzu Łukaszowi Gachowi, opiekunowi Caritasu.

- Caritas z języka łacińskiego oznacza miłość, miłość, która najpierw zamieszkuje w naszych sercach, a później przekazujemy ją innym. Dzisiejsze spotkanie pokazuje, jak objawia się miłość, poprzez konkretne zachowania, poprzez konkretne czyny, przez konkretną pomoc materialną – powiedział ks. Sławomir Zalewski.

Starosta Mariusz Turalski, który od piętnastu lat współpracuje z Caritasem, podziękował za organizację imprezy i zapewnił o dalszej pomocy.

Wspólna zabawa odbyła się w sali lustrzanej. Kulminacyjnym punktem zabawy było pojawienie się Mikołaja, który miał prezenty dla 250 dzieci z miasta i gminy Sierpc.

W holu wolontariusze Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu malowali buzie i paznokcie w dowolnych kolorach i wzorach.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone