Zamknij

Reaktywacja OSP Bronoszewice

21:55, 19.10.2018 Aktualizacja: 22:55, 19.10.2018
Skomentuj


Mieszkańcy Bronoszewic obchodzili uroczystość reaktywowania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, poświęcenia i przekazania jednostce sztandaru, ufundowanego przez Dariusza Kalkowskiego - wójta gminy Gozdowo.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., koncelebrowanej przez ks. kan. Andrzeja Zakrzewskiego – diecezjalnego kapelana strażaków, księdza Andrzeja Nowakowskiego oraz ks. kan. Franciszka Kucia – gminnego kapelana strażaków. Podczas nabożeństwa nastąpiło poświęcenie sztandaru. Wójt Dariusz Kalkowski złożył wszystkim druhom serdeczne gratulacje i życzenia z okazji reaktywacji Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronoszewicach oraz poświęcenia i wręczenia sztandaru w jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podziękował również za zorganizowanie się i włączenie w tę bezinteresowną, nierzadko niebezpieczną służbę, jaką jest posługa strażaka.

- Cieszę się ogromnie, że mogę dzisiaj z wami uczestniczyć w tej wspaniałej i wzruszającej chwili, w której stajecie się właścicielami sztandaru OSP Bronoszewice. Czuję się zaszczycony, że mogłem osobiście ten sztandar ufundować jako dar dla was, dla lokalnej społeczności i dla Niepodległej. Jestem pod wrażeniem waszej decyzji o reaktywacji OSP, dzięki czemu będziecie mogli budować swoją tożsamość oraz kontynuować chwalebną historię Ochotniczej Straży Pożarnej w Bronoszewicach – powiedział Dariusz Kalkowski.

Po mszy św. odbył się uroczysty apel. Jadwiga Ryczkowska - sołtys wsi Bronoszewice - przedstawiła rys historyczny jednostki, która powstała w 1960 r. z inicjatywy mieszkańców wsi. Pięć lat później wybudowano remizę. Aktywna działalność OSP Bronoszewice trwała 30 lat, następnie stopniowo słabła, aż do 1995 r., kiedy to została zawieszona z powodu braku następców starszych druhów. Marazm trwał do 2018r., kiedy grupa młodych ludzi postanowiła reaktywować OSP. Na pierwszym zebraniu chęć wstąpienia w szeregi strażackie zadeklarowały 24 osoby. Wybrano zarząd, na czele którego stanął druh Cezary Lisiecki.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie sztandaru przez pana Dariusza Kalkowskiego i Hieronima Tyburskiego, sztandar przejął poczet sztandarowy OSP Bronoszewice, w skład którego wchodzili: Cezary Lisiecki, Daniel Brudzyński i Paweł Wudarski. Nie zabrakło życzeń i podziękowań. Po części oficjalnej zebrani zaproszeni zostali na obiad, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bronoszewic.

 

 

 


 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

GłodnyObserwatorGłodnyObserwator

0 0

... tak obiad dla tych którzy siedzieli na stołkach przez całą uroczystość i pozowali do obiektywu, szkoda że zaproszone jednostki stały prawie 3 godz, na nogach i na głodnego !!! 22:32, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%