Zawody strażackie w Goleszynie

18:22, 19.08.2019 UG Sierpc Aktualizacja: 18:23, 19.08.2019

Strażacy jednostek OSP z terenu gminy Sierpc rywalizowali w niedzielę, 21 lipca 2019 roku w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Goleszynie.

Do udziału w zawodach zgłosiło się osiem drużyn OSP i jedna Kobieca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Komisja sędziowska z Łukaszem Chmielewskim na czele została powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Sierpcu. Rozegrano dwie konkurencje: ćwiczenia bojowe i sztafetę pożarniczą 7x50 m z przeszkodami. W ćwiczeniach bojowych bezkonkurencyjni okazali się strażacy z OSP Piastowo, drugie miejsce zajęli strażacy z Grodkowa Zawisze, a za nimi uplasowali się druhowie z OSP w Borkowie Wielkim. W drugiej konkurencji najlepsi okazali się również strażacy z Piastowa. Tuż za nimi znalazła się straż z Warzyna - Skóry, a na ostatnim miejscu - OSP Goleszyn. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna OSP Piastowo. Drugie miejsce zajęła OSP Grodkowo Zawisze, a trzecie OSP Warzyn - Skóry.

Wójt gminy Sierpc wręczył zwycięzcom nagrody pieniężne, puchary oraz dyplomy. Nagrodził również pierwszą w gminie Kobiecą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.

- Dziękujemy wszystkim startującym druhnom i druhom, a mieszkańcom za obecność, za miłą atmosferę i zabawę oraz strażacki doping – powiedzieli organizatorzy.