Sierpeccy nordicowcy w Skrwilnie

11:23, 07.08.2019 A.M Aktualizacja: 18:46, 08.08.2019

Nordic walking stanowi już nie tylko uzupełnienie treningów, czy rekreacyjną zabawę na powietrzu. Są organizowane zawody, w których startuje coraz większa liczba uczestników. W Skrwilnie pojawiło się ponad trzystu nordicowców.

Do wioski leżącej na pograniczu województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego zjechali miłośnicy chodzenia z kijkami z całej Polski. Przyciągnęły ich zawody  Nordic Walking o Puchar Regionalny Ziemi Dobrzyńskiej. Odbyły się one na trzech dystansach. Jedno okrążenie leśnej trasy (2,5 km) przeszło 58 zawodników, dwa (5 km) – 180, a 10 kilometrów pokonało 77 osób. Był także wyścig dla najmłodszych. Wśród nordicowców, którzy stanęli na starcie zawodów, byli także sierpczanie. Na „piątkę” poszedł Kazimierz Goczyński (TKKF „Kubuś”), który z czasem 38 minut 11 sekund zajął siódme miejsce w kategorii 65-69 lat. Dziesięć kilometrów Stanisław Piórkowski (TKKF „Kubuś”) pokonał w 1 godzinę, 19 minut i 11 sekund. Był czwarty w kategorii 60-69 lat. Ryszard Wiśniewski (również TKKF „Kubuś) zajął piąte miejsce z czasem 1:24,14 w kategorii 70+. W tej samej kategorii startował też Andrzej Paczkowski. Był siódmy, jego czas to 1:32,45.