Sport w skrócie

18:19, 09.05.2019 A.M Aktualizacja: 18:19, 09.05.2019
Skomentuj

Mazur na ósmym miejscu

Zakończyły się rozgrywki I ligi piłki ręcznej W ostatnim meczu MKS Mazur Sierpc przegrał z KPR Gwardia Koszalin 25:26 (12:12), mimo że jeszcze dziesięć minut przed końcem sierpczanie prowadzili 19:14. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Filip Koper – 9. Po dwudziestu meczach MKS Mazur, z dorobkiem 27 punktów, zajął ósme miejsce i w przyszłym sezonie zagra w I lidze.

Walka o utrzymanie w lidze

MKS Kasztelan Sierpc ciągle walczy o utrzymanie się w IV lidze. Łatwo jednak nie ma. W 21. kolejce zremisował 0:0 z KS Łomianki. Tydzień później musiał uznać wyższość Wisły II Płock, której uległ 0:3. W ostatnią sobotę w meczu z Hutnikiem Warszawa do przerwy było 0:0. W 85. minucie bramkę strzelił Daniel Mitura. Niestety, Hutnik wyrównał w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się remisem 1:1. Kasztelan, z dorobkiem 19 punktów, zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Piłkarskie zmagania w lidze okręgowej

W osiemnastej kolejce ligi okręgowej tylko Orłowi Goleszyn udało się wywalczyć punkt do ligowej tabeli. Orzeł zremisował 3:3 z Amatorem Maszewo. Przegrane odnotowały dwie drużyny z naszego powiatu. Pogoń Słupia uległa Stoczniowcowi Płock 0:1, a Skrwa Łukomie Unii Czermno aż 1:6. W dziewiętnastej kolejce role się odwróciły. Pogoń wygrała 5:0 ze Stegnami Wyszogród, Skrwa zremisowała z Deltą Słupno 2:2, za to Orzeł przegrał 1:6 ze Świtem Staroźreby. W pierwszy majowy weekend drużyna z Goleszyna zanotowała kolejną porażkę, tym razem ze Zrywem Bielsk (2:3). Piłkarze ze Słupi wygrali 2:0 z Błyskawicą Lucień, a Skrwa pokonała Start Proboszczewice 3:1. W ligowej tabeli najwyżej notowanym zespołem z naszego powiatu jest Orzeł Goleszyn – ósme miejsce (28 pkt.) Pogoń jest dziewiąta (26 pkt.), a Skrwa – dwunasta (19 pkt).

Husarki Mochowo zapraszają

GKS Husarki Mochowo zapraszają na treningi piłkarskie dziewczynki z rocznika 2009 i starsze w środy, godz. 18.00- 19.30 i w piątki, godz. 17.30 -19.00 na boisko Orlika w Mochowie. Więcej informacji na Facebooku GKS Husarki Mochowo lub pod numerem tel. 723 515 443.

Złota Wieża

Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS, Ognisko TKKF „Kubuś” i Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa zapraszają w niedzielę, 12 maja, na Wojewódzki Turniej Szachowy „Złota Wieża”, który odbędzie się w świetlicy SML-W w Sierpcu, ul. Piastowska 28. Kategorie: seniorzy (kobiety i mężczyźni), juniorzy i juniorki (2001 i młodsi)