Zwycięzcy po angielsku z dialektem saksońskim

11:03, 22.04.2019 A.M Aktualizacja: 14:37, 23.04.2019

Po raz czwarty w kręgielni Hotelu Skansen trzyosobowe drużyny walczyły o tytuł mistrza Sierpca. Poziom z roku na rok coraz bardziej wzrasta.

Organizatorami zawodów byli Ognisko TKKF „Kubuś”, Hotel Skansen Conference & Spa oraz Zarząd Osiedla nr 7. Przybyłych powitali prezes Ogniska Jakub Grodzicki i przewodniczący Osiedla Przemysław Burzyński. Życzyli uzyskania jak najlepszych wyników i dobrej zabawy. Do rywalizacji o mistrzowski tytuł stanęło sześć drużyn kobiecych i jedenaście zespołów męskich. Niektórzy z zawodników na kręgielni bywają bardzo rzadko, inni przyznawali się do częstych treningów. Na wynik końcowy złożyły się rzuty wszystkich zawodników w drużynie. Liczył się każdy punkt. Dwa razy strike (zbicie kręgli w pierwszym rzucie) udało się zaliczyć tylko jednej zawodniczce - Alinie Majerskiej z drużyny Sexi Lady.
W kategorii kobiet zwyciężył Dream Team Borkowo (Wioletta Kukowska, Aleksandra Pokrętowska, Danuta Chylicka), który uzyskał 83 punkty. Drugie miejsce zajęło Osiedle nr 2 Sierpc (Maria Olejniczak, Beata Bagińska, Maria Chrabąszczewicz) z dorobkiem 75 punktów, a trzecie Osiedle nr 5 Sierpc (Anita Gad-Turalska, Marzena Rama, Monika Witkowska) - 70 punktów.

Wśród mężczyzn tytuł mistrzowski wywalczyli Zwycięzcy po angielsku z dialektem saksońskim (Artur Obrębski, Dariusz Korcz, Wiesław Rydzeński) - 100 punktów. Drugie miejsce zdobył zespół Hula Kula Mochowo (Marcin Błaszczak, Mariusz Rempuszewski, Dariusz Gadomski) - 90 punktów, a trzecie Osiedle nr 1 Sierpc (Paweł Chojnacki. Jarosław Jakóbiak, Michał Roznoch) - 87 punktów.

Dla najlepszych drużyn były pamiątkowe puchary i dyplomy.