Zamknij
REKLAMA

Szczepienia przeciw COVID-19. Nasz szpital na liście tzw. węzłowych

17:53, 20.12.2020 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Sierpecki szpital znalazł się na liście tzw. szpitali węzłowych, w których będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19 jeszcze przed akcją szczepienia populacyjnego.

 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło listę ponad 500 placówek, tzw. szpitali węzłowych. Znalazł się na niej sierpecki szpital. Zgodnie z założeniami Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia mają możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w pierwszej kolejności. W tzw etapie 0 mogą się zaszczepić: pracownicy szpitala węzłowego, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych. To dotyczy również personelu niemedycznego, tj. administracyjnego, pomocniczego (bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy, stażystów itp.) tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

Do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione osoby wymienione w etapie 0, niezależnie czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie.

W etapie 1 zaszczepieni będą mogli być: funkcjonariusze i pracownicy Policji, ratownicy i pracownicy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, pozostali pracownicy sektora ochrony zdrowia, pozostali pracownicy z firm współpracujących z podmiotami z etapu 0, tj. tacy, którzy nie przebywają w trybie ciągłym w podmiocie.

Szczepienia są dobrowolne.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA