Zamknij
REKLAMA

Rower stacjonarny - uniwersalny sprzęt treningowy

11:16, 12.12.2018 | materiały partnera

Rower stacjonarny jest bardzo popularnym sprzętem treningowym. Używają go osoby, które chcą zrzucić zbędne kalorie oraz te, które wykonują treningi rehabilitacyjne. Poza tym, bardzo często wiele osób decyduje się na zakup takiego roweru do domu. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru modelu.  

Typy rowerów stacjonarnych

Najpopularniejszym rodzajem roweru stacjonarnego jest model pionowy, na którym siedzi się niemal jak na rowerze tradycyjnym. Kręgosłup znajduje się w pozycji prawie wyprostowanej. Ćwiczenia na tej wersji sprzętu doskonale modelują uda i pośladki. Poza tym, poprawiają wydajność krążenia. Trzeba jednak pamiętać, że rower pionowy obciąża kręgosłup, dlatego dla osób zmagających się z jakimikolwiek dolegliwościami pleców najlepszym rozwiązaniem są rowery poziome. Na tych modelach użytkownik jest w pozycji półleżącej. Podczas ćwiczeń intensywniej pracują mięśnie brzucha. Dla osób zawodowo uprawiających jazdę na rowerze przygotowano modele spinningowe. Podczas jazdy osoba przyjmuje pozycję pochyloną do przodu. Szeroki wybór rowerów stacjonarnych dostępny jest na: https://specialfitness.pl/12-rowerki-treningowe. Firma proponuje każdy rodzaj roweru. Oferowany sprzęt jest naprawdę wysokiej jakości.

Systemy hamowania w rowerze treningowym

Najpopularniejszym i zarazem najtańszym mechanizmem hamowania jest taśma. Wchodzi ona w skład najprostszych modeli rowerów. Taki osprzęt jest lekki i łatwy w ewentualnej naprawie. Minusem jest dosyć głośna jazda i konieczność włożenia więcej siły w wykonywanie ćwiczeń, niż w przypadku rowerów magnetycznych. Poza tym, hamowanie jest gwałtowne. Bardziej nowoczesne są wspomniane rowery magnetyczne. Zapewniają one cichą i płynną jazdę. W porównaniu z wersjami mechanicznymi są o wiele cięższe. Najbardziej zaawansowane technologicznie są rowery elektromagnetyczne, które pozwalają zapisywać wyniki codziennych treningów. Jak nie trudno zgadnąć są to również najdroższe modele dostępne na rynku. Nie mniej jednak, jazda na nich jest bardzo komfortowa.

Ważne parametry rowerów stacjonarnych

Podczas wyboru roweru warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Istotne jest na przykład maksymalne obciążenie sprzętu, które pozwala uniknąć niechcianych uszkodzeń roweru. Poza ty, trzeba sprawdzić, czy model daje możliwość regulacji wysokości siodełka i kierownicy. Sprzęt ma być dopasowany do ćwiczącego, tylko wtedy trening będzie efektywny i komfortowy. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na przydatne funkcje, które urozmaicą ćwiczenia np. parametr mierzący skład tłuszczu użytkownika.

Rowery treningowe są bardzo dobrym sprzętem jeśli chcemy spalić zbędne kilogramy, albo poprawić swoją kondycję. Obecnie wiele modeli jest doskonała pod względem technologicznym i zapewnia możliwość wykonania profesjonalnego treningu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone