Zamknij
REKLAMA

Czy pies może jeść tylko suchą karmę?

13:01, 08.09.2021 | materiały partnera

Opiekunowie psów koniecznie muszą dbać o prawidłowe karmienie czworonogów, ponieważ ma to ogromny wpływ na ich zdrowie, jak i wygląd. Choć w sklepach znajduje się duży wybór karm dla psów, to jednak wcale nie oznacza, że karmienie psa to proste zadanie. Wręcz przeciwnie - wielu właścicieli nie wie, jak wybrać tą najlepszą i dokonuje złego wyboru. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając tego typu pożywienie oraz jaką wybrać karmę. Sprawdź!

Czy można karmić psa jedynie suchą karmą?

Suche karmy cieszą się największą wybieralnością wśród właścicieli czworonogów. Wynika to z faktu, że dostarczają one wszystkie niezbędne składniki odżywcze zwierzakom, natomiast jej podawanie i porcjowanie jest bardzo wygodne. Nie bez znaczenia jest fakt, że suchą karmę możemy długo przechowywać oraz nie musi ona leżeć w lodówce w przeciwieństwie do mokrej karmy. Suche pokarmy są też znacznie tańsze. Reasumując - karma sucha dla psa jak najbardziej może stanowić podstawę diety psiaka, choć nie zapominajmy, by zapewnić psu stały dostęp do świeżej wody!

Karmy suche czy mokre - które są lepsze?

Cóż.., na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno karmy suche, jak i mokre mogą być dobrym wyborem. Sucha karma składa się przede wszystkim z mięsa, które jest najważniejszym składnikiem, a do tego w składzie znajdują się często zboża oraz dodatkowe składniki odżywcze np. glukozamina czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Zawiera natomiast niewielkie ilości wody w przeciwieństwie do karmy mokrej. 

Pokarmy mokre również zawierają mnóstwo składników odżywczych, a poza tym jak już wspomnieliśmy - wodę, która ma pozytywny wpływ na układ moczowy i pokarmowy. Pozbawione są natomiast wypełniaczy w postaci zbóż, które są właściwie zbędne, ponieważ układ trawienny psów ich nie wchłania w pełni. 

Dlatego właśnie wielu właścicieli decyduje się na łączenie karmy suchej i mokrej. Jest to najlepsze rozwiązanie!

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę suchą dla psa?

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru karmy dla psa, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Mianowie ważny jest wiek, rasa, poziom aktywności, czy chociażby stan zdrowia pupila. Stąd też w sklepie marki Wataha, znajdziesz takie kategorie jak: karma według wieku psa, czy też karma według wagi psa.

Obecnie nie brakuje na rynku karm, które są w pełni dopasowane do konkretnych potrzeb psów. Niezwykle istotne jest też, aby uwzględnić skład karmy. Powinna być właściwie zbilansowana pod kątem składników odżywczych i energii. Zwróćmy także uwagę na zawartość mięsa - im większa, tym lepiej. 

Niektóre psiaki cierpią także na choroby nerek lub też zmagają się z nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Dla nich stworzono karmy specjalistyczne, które dostarczają wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz mają dodatkowe właściwości, które pozytywnie wpływają na dobrostan zwierzaka. 

Chcesz kupić wysokiej jakości karmę dla swojego pupila i mieć duży wybór? Musisz zatem zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Wataha pod adresem https://karmawataha.pl. W ofercie na pewno znajdziesz karmę w pełni dostosowaną do swojego czworonożnego przyjaciela!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%