Zamknij
REKLAMA

Czy sufit napinany zawsze musi być biały ?

13:11, 21.12.2020 | materiały partnera

Białe sufity napinane należą do kategorii materiałów wykończeniowych, pozwalających na wykonanie ciekawego projektu pokrycia sufitu bez wydawania pieniędzy na drogie elementy dekoracyjne. Czy to jednak jedyna przyczyna ich popularności? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Białe sufity napinane: dlaczego są tak często wybierane?

Uniwersalność - to właśnie to określenie doskonale charakteryzuje białe sufity napinane Poznań. Dlatego tak często można je spotkać we wnętrzach zarówno w formacie „solo”, jak i w połączeniu z innymi kolorami. Białe sufity napinane mogą wykonywać w pomieszczeniach różne funkcje:

Optycznie powiększać pomieszczenie, nadając mu dodatkowej przestrzeni;

Uniwersalność białego sufitu pozwala na realizację dowolnego pomysłu projektowego, urozmaicając go różnymi rozwiązaniami dekoracyjnymi - druk zdjęć, oświetlenie, rzeźbione wzory, wielopoziomowa konstrukcja itp.;

Dopełnić umeblowanie pomieszczenia w dowolnym stylu, od klasycznego do high-tech;

Ponadto biały kolor to standard, zwykły kolor sufitu - ten projekt nie nudzi się i nie wzbudza szczególnej uwagi.

Najczęściej w wystroju wnętrz używane są białe błyszczące płótna, ponieważ często są instalowane w stosunkowo małych pomieszczeniach z zamiarem ich wizualnego powiększenia. Białe sufity napinane matowe i satynowe białe płótna również mają swoje zalety, będąc alternatywą dla różnego rodzaju pomieszczeń. Klient może je łączyć, tworząc wielopoziomowe sufity napinane Wrocław.

Wady białych sufitów napinanych: czy są alternatywy?

Marzysz o doskonałym suficie, ale uważasz, że biały sufit napinany będzie wymagać od Ciebie sporo uwagi podczas pielęgnacji, gdyż szybko się brudzi, a jego mycie trzeba przeprowadzać za pomocą specjalnych środków pielęgnacyjnych, zachowujących doskonałą biel? Owszem, masz rację, pielęgnacja białego sufitu napinanego jest o wiele bardziej skomplikowana, niż pielęgnacja kolorowych płócien napinanych, szczególnie jeśli mówimy o sufitach napinanych z białym połyskiem.

Jeśli już zdecydowałeś, że w Twoim mieszkaniu powinien pojawić się sufit napinany, zastanów się nad takim rozwiązaniem, jak sufit kolorowy. Sposobów na aranżację sufitów tego typu, realizowanych także przez firmę OTOmistrz, jest naprawdę sporo: można wybrać sufit napinany 3D - będzie wyglądał spektakularnie w każdym pomieszczeniu lub zdecydować się na sufity napinane z nadrukiem.

Wybierając kolorowe sufity napinane Opole w firmie OTOmistrz podejmij decyzję nie tylko o barwie płótna, ale także o jego fakturze. Dwie najbardziej popularne opcje, to sufity napinane matowe i sufity napinane błyszczące. Jeśli poszukujesz bardziej nietradycyjnych rozwiązań, możesz zamówić satynowe sufity bądź lustrzane sufity napinane, które dodatkowo pomogą optycznie powiększyć pomieszczenie, nadać mu szczególnego uroku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%