Zamknij

Na czym polega odpluskwianie?

00:00, 01.12.2022 artykuł sponsorowany

Niestety zdarzają się w życiu takie sytuacje, w których nasz dom zostaje zamieszkały przez nieproszonych gości. Jeżeli są nimi pluskwy to problem zdaje się być poważny. Głównie dlatego, że te małe pasożyty prowadzą aktywny tryb życia nocą, kiedy ludzie śpią. Atakują ciało ofiary zostawiając na nim małe, ale bolesne, zaczerwienione ugryzienia. Prowadzą nawet do bezsenności! Co zrobić, gdy w naszym łóżku zalęgły się pluskwy?

Odpluskwianie – czy metody domowe działają?

Zazwyczaj pierwszą reakcją na pluskwy w domu jest chęć ich samodzielnego zwalczenia. Oczywiście warto podjąć próbę zwalczenia szkodników, poprzez zastosowanie metod zalecanych przez specjalistów. Polegają one m.in. na bardzo dokładnym sprzątaniu, również zakamarków i praniu oraz suszeniu pościeli, kołder, poduszek, materaców.

Dobrym pomysłem jest wyparzanie ich parą czy gorącym żelazkiem, bo o ile pluskwy przeżywają w zimnie, o tyle nie radzą sobie z wysokimi temperaturami. Z uwagi na nasze zdrowie i samopoczucie lepiej unikać dawnych metod – smarowania elementów łóżka czy ścian naftą, denaturatem czy spirytusem. Za to trzeba uszczelnić wszelkie szpary, zamykając pluskwom przejście.

Gdy domowe metody to za mało – odpluskwianie profesjonalne

Czasem walka z pluskwami przeciąga się i jest nieskuteczna. Dlaczego? Ponieważ pluskwy bardzo łatwo się przenoszą, pokonując w krótkim czasie spore odległości. Poza tym ciężko jest je zlokalizować, gdyż gniazda są zazwyczaj ukryte, a ich mieszkańcy opuszczają je głównie nocą, kiedy Ty śpisz. Jeżeli zatem szukasz bardziej efektywnych metod odpluskwiania w Warszawie, wezwij profesjonalną ekipę. Specjaliści korzystają z narzędzi, które pozwalają w zwalczeniu pluskiew raz a skutecznie.

Do najlepszych metod usuwania szkodników zalicza się:

  • zamgławianie – rozprowadzanie biobójczego koncentratu przy pomocy generatora zimnej pary. Po aplikacji jego cząsteczki unoszą się w powietrzu, docierając także do szczelin i innych miejsc bytowania pasożytów,
  • oprysk pod ciśnieniem – rozprowadzanie cieczy biobójczej bezpośrednio w miejscu, gdzie bytują pluskwy,
  • wymrażanie ciekłym azotem – metoda stosowana raczej w ostateczności i to z dala od ludzi. Suchy lód jest dla nich szkodliwy, a zazwyczaj i tak nie wystarcza, aby raz a dobrze pozbyć się kąsających pasożytów,
  • wygrzewanie mieszkania lub bezpośrednio pościeli i miejsc, gdzie bytują pluskwy (trzeba jednak uważać, aby zbyt wysoka temperatura nie stopiła obudowy sprzętów RTV, AGD i innych plastikowych elementów wyposażenia).

Doborem właściwej metody zajmuje się ekipa wykonująca odpluskwianie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%