Zamknij

Ogrody zimowe – czy warto w taki zainwestować?

10:42, 04.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:42, 04.10.2022
pixabay pixabay

Ogrody zimowe są to konstrukcje, których szkielet wykonany jest z drewna, stali, aluminium bądź PCV. W całości oszklone przylegają do bryły domu. Przez niektórych włączone w system CO, przez innych zupełnie nieogrzewane. Część z ludzi spędza tam wolny czas na relaksie, część upodobała sobie to miejsce, jako miejsce pracy, jeszcze inni z zamiłowaniem oddają się tam swoim pasjom, jak choćby zielarstwie. Ogrody zimowe, to bez wątpienia miejsca, które szturmem podbijają serca Polaków. 

Dla kogo ogród zimowy?

By wybudować ogród zimowy, jedyne czego potrzebujemy to własny budynek mieszkalny. Budowa takiego pomieszczenia nie wymaga od nas żadnych zezwoleń, pod warunkiem że metraż nie przekracza 35 m2. Większe budowle, będą się wiązały z wizytą w odpowiednim urzędzie. Zanim weźmiemy się za prace stricte budowlane, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, o rodzaj materiału, z jakiego ogród zimowy ma być wykonany. Po drugie, czy chcemy go włączyć w skład centralnego ogrzewania. Kolejna istotna rzecz, to miejsce usytuowania, oraz niezbędne prace wiążące się z przebudową domu, o ile rzecz jasna, postanowiliśmy wybudować ogród zimowy przy istniejącym już budynku. Niezwykle ważna będzie również docelowa funkcja pomieszczenia. Jeśli mamy zamiar zrobić z niej oranżerię, wykonanie może się nieco różnić od tego, jakie będzie niezbędne dla zaaranżowania, chociażby gabinetu.  Posiadając wszystkie te informacje, możemy udać się do architekta, który stworzy odpowiedni projekt. Na jego bazie, możemy stworzyć kosztorys i dokonać wyboru odpowiedniego montera. Przykład producenta ogrodów zimowych w Krakowie można znaleźć pod poniższym linkiem: ogrody zimowe Kraków

Funkcje ogrodów zimowych

Nadmieniliśmy o oranżerii jako jednej z funkcji dla ogrodu zimowego. Takie pomieszczenie nada się do tego wyśmienicie. Podstawową funkcją ogrodu zimowego jest jednak ta wypoczynkowa. Relaks z dostępem do przyrody jest o wiele przyjemniejszy, od tego w czterech ścianach naszego domu. Inną z funkcji może być miejsce pracy. Czy to gabinet, czy pracownia dla osób kreatywnych. Podatni na nowe bodźce będziemy w stanie eksplorować zupełnie to nowe tereny naszego umysłu. Gabinet w ogrodzie zimowym będzie świetny dla wszystkich tych, którzy spędzają długie godziny na pracy nad komputerem czy stertami papierów. Kontrast, jaki daje widok roślinności, będzie świetnym balansem dla zmęczonych oczu. 

Dzięki zmieniającej się technologii niemal każdy z nas może cieszyć się dobrodziejstwami ogrodów zimowych nawet w dużych miastach. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%