Zamknij
REKLAMA

Unijne pieniądze na wymianę pieców

21:14, 26.07.2019 | opr. red.
REKLAMA
Skomentuj

Współpraca Miasta Sierpca i Gminy Joniec zaowocowała. Już niebawem w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej nastąpi wymiana sześćdziesięciu sześciu węglowych źródeł ciepła na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia grzewcze.

 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma ponad 1,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, wójt gminy Joniec Marek Czerniakowski oraz burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński.

Projekt jest realizowany w partnerstwie gminy Joniec i gminy miasta Sierpc. Przedsięwzięcie polega na zastąpieniu węglowych źródeł ciepła na proekologiczne instalacje grzewcze. Inwestycja dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla każdego budynku, zakupu i dostawy urządzeń oraz wykonania kompletnych instalacji. W gminie Joniec zainstalowanych zostanie łącznie 26 instalacji grzewczych: 19 kotłowni na gaz płynny i 7 kotłowni na biomasę oraz jedna instalacja fotowoltaiczna na budynku użyteczności publicznej. Natomiast na terenie gminy Sierpc zainstalowane zostaną w sumie 40 urządzenia grzewcze, tj.: 35 kotłowni na gaz ziemny, 2 kotłownie na biomasę, 1 na gaz płynny oraz 2 przyłącza do sieci ciepłowniczej.

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza.

REKLAMA
(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone