Zamknij
REKLAMA

Rodzinny festyn w Trójce

21:02, 11.06.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Po raz piąty odbył się Festyn Rodzinny w Trójce. Pogoda dopisała. Nie brakowało też chętnych do wzięcia udziału w przygotowanych przez pracowników szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów atrakcjach.

 

Organizatorami festynu byli Szkoła Podstawowa nr 3 oraz zarząd Osiedla nr 2 w Sierpcu. Zebranych powitała dyrektor Ewa Rycharska. Na festyn przybyli burmistrz Jarosław Perzyński, zastępca burmistrza Piotr Nowakowski, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UM Marek Zdrojewski, radna Barbara Gil, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 2 Maria Olejniczak, oraz członkowie zarządu Grażyna Kowalska, Jarosław Żmijewski, Grzegorz Dybowski, nauczyciele i rodzice. Jednak najważniejszymi gośćmi tego dnia były dzieci, którym złożono najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Uczniowie Trójki pokazali swoje talenty. Na skrzypcach zagrała Kaja Domańska, na akordeonie Maks Żmijewski, a na saksofonie Kamil Ulicki. Specjalnie z tej okazji zatańczyły dziewczynki z grupy przedszkolnej. Taniec nowoczesny zaprezentowały Ania Nowicka i Wiktoria Kostrzewa. A uczennice klasy VIIIc - „Only girls” w składzie: Marta Włoczewska, Amelia Kossowska, Patrycja Rama, Aleksandra Kowalska po raz ostatni wystąpiły w swoim oryginalnym układzie choreograficznym. Pary taneczne z zaprzyjaźnionej z Trójką szkoły tańca Art Dance Weronika Rutkowska i Kacper Raniszewski oraz Kinga Gutowska z Krystianem Telesiewiczem pokazali się w tańcach latynoamerykańskich. Dla publiczności zaśpiewały Anna Żendarska i Gabriela Nyklas. Na szkolnej scenie zadebiutowało jedenaścioro członków Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP pod batutą Michała Głowackiego. Tę część spotkania prowadziła przewodnicząca SU Dagmara Żendarska.


Można było też wziąć udział w grach i zabawach rekreacyjnych, pomalować buzię w bajkowym zamku, spróbować zrobić największą bańkę mydlaną na świecie, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć jak wygląda wnętrze wozu strażackiego, zasiąść za sterami motocykla, wziąć udział w warsztatach z garncarstwa i wikliniarstwa. Kupując los na loterii fantowej, wspomagano akcję Adopcja Serca. W sali gimnastycznej odbyła się wielka premiera baśni „Współczesna Śpiąca Królewna” w wykonaniu grupy teatralnej „Wesołe Mamy plus Jeden”. Organizatorzy zadbali też, żeby nikt nie wyszedł głodny. Podczas festynu zbierano środki na leczenie trzyletniego Filipka.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone