Konkurs w skoku wzwyż w Zawidzu

16:53, 11.04.2019 SP Zawidz Aktualizacja: 16:56, 11.04.2019

W sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zawidzu Kościelnym odbył się Gminny Konkurs Skoku Wzwyż z okazji powitania Pierwszego Dnia Wiosny.

Konkurs, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Arkadiusza Świeczkowskiego, cieszył się dużą frekwencją i wysokim poziomem sportowym. Na konkurs stawiły się reprezentacje: SP Osiek, SP Słupia, SP Jeżewo oraz reprezentacja gospodarzy - SP Zawidz. Zawody odbyły się w czterech kategoriach: dziewczęta klas IV-VI, chłopcy klas IV-VI, dziewczęta klas VII-VIII i chłopcy klas VII-VIII. Emocji nie brakowało, zwłaszcza wśród doświadczonych uczestników.

W kategorii dziewcząt klas IV-VI zwyciężyła Angelika Bielecka - 125 cm ( SP Zawidz). Drugie miejsce wywalczyła Zuzanna Markowska – 125cm (SP Zawidz ), a trzecie Natalia Kobuszewska - 120 cm (SP Zawidz). Wśród chłopców triumfował Oskar Marecki - 130 cm (SP Zawidz). Drugi był Dominik Komorowski - 120 cm (SP Słupia), a trzeci Paweł Staniszewski -115 cm (SP Zawidz).

Spośród dziewcząt klas VII-VIII na pierwszym miejscu ex aequo uplasowały się z wynikiem 125 cm Paulina Żochowska (SP Jeżewo) i Martyna Świeczkowska (SP Osiek). Drugie miejsce zajęła Julia Siwakowska -125 cm (SP Osiek), a trzecie Alicja Kaźmierczak - 120 cm (SP Zawidz). W kategorii chłopców również przyznano dwa złote medale. Za pokonanie w pierwszej próbie 155 cm na pierwszym miejscu podium stanęli Maciej Bykowski (SP Jeżewo) i Jakub Topolewski (SP Słupia). Drugi był Konrad Przybyszewski -150 cm (SP Zawidz), a trzeci Patryk Szymański - 145 cm (SP Słupia).

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej w Zawidzu Kościelnym Grzegorza Marciniaka medale i dyplomy.