Zamknij
REKLAMA

Dzień Dziecka w Ligowie

12:40, 14.06.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

1 czerwca to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Trudno się dziwić, dorośli przygotowują wiele niespodzianek. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ligowie z radością powrócili do szkoły, by razem obchodzić Dzień Dziecka.

 

Lekcje tego dnia były zupełnie inne. Już od samego rana nauczyciele składali życzenia, a rodzice częstowali zdrowymi przekąskami. Były owocowe szaszłyki, ciasteczka owsiane, marchewkowe babeczki oraz zielone surówki i wiele innych fit pyszności. Przedstawiciele Stowarzyszenia Serce Sercu z Ligowa wręczali upominki. Szkołę odwiedził też wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski, by złożyć dzieciakom życzenia.

 

Mały człowiek

Maluchy z oddziału przedszkolnego stanęły przed trudnym zadaniem. Miały udzielić odpowiedzi na pytanie, kto to jest dziecko. Okazało się, że to taki mały człowiek. Przedszkolaki opowiadały też, jak chcą spędzić Dzień Dziecka. Chcieli jechać do ZOO albo na trampoliny, lub w ogóle gdzieś iść z mamą i tatą. Konieczne okazały się też prezenty. Niektórzy mieli bardzo konkretne oczekiwania i podawali nawet markę wymarzonej zabawki, inni chcieli „coś fajnego”. Wszyscy jednak z radością wyszli na szkolne boisko, by wziąć udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych.

 

Bieg po medale

Do wspólnej sportowej zabawy zaprosiła uczniów Szkoły Podstawowej w Ligowie Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS w Sierpcu. Po okresie zdalnego nauczania była to doskonała okazja do sprawdzenia kondycji.

— Z okazji waszego święta życzę, żebyście zawsze były zadowolone i szczęśliwe, w szkole zawsze dostawały same szóstki i otrzymały dużo wspaniałych prezentów — powiedział przewodniczący LZS Wojciech Szablewski.

Ze względu na panujące jeszcze obostrzenia nie można było zorganizować wspólnej zabawy dla wszystkich uczniów naraz, dlatego też zdecydowano, że sportowa rywalizacja odbywać się będzie w grupach. Na każdą klasę czekały te same konkurencje. Było dużo śmiechu, ale też i sportowej rywalizacji. Wiele emocji wzbudziły biegi. Niesieni dopingiem nauczycieli i pracowników szkoły biegacze szybko pokonywali wyznaczoną dla nich trasę. O zwycięstwie decydowały często ułamki sekund. Zdobywcami pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: Wiktoria Gabryszewska, Jakub Łumiński, Julia Nejman, Damian Grudzień, Adam Zbuchalski, Lena Rosiak, Adrian Mikołajczuk, Bartosz Grączewski, Jakub Krawczyk, Kacper Nadrowski.

Można było też swoich sił spróbować w konkurencjach rekreacyjnych. Nie takie łatwe okazało się trafienie ringiem na palik, woreczkiem na planszę, czy małą piłeczką w piłkę lekarską. Młodszym uczniom lepiej wychodziły strzały piłką do bramki, starsi całkiem nieźle radzili sobie z rzutami do kosza.

Na najlepszych czekały pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczała dyrektor Agnieszka Różańska, przewodniczący Wojciech Szablewski i sekretarz RPZ LZS Sławomir Malanowski.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JoannaJoanna

0 0

Proszę poprawić nazwisko z Łumiński na Umiński. Jakub Umiński. 19:34, 14.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%