Gminny Turniej OSP w piłce nożnej w Mochowie

16:07, 15.02.2020 Tekst i foto: Urząd Gminy w Mochowie Aktualizacja: 16:08, 15.02.2020

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie odbył się XVII Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej. Do udziału zgłosiły się reprezentacje z 7 jednostek OSP z terenu gminy Mochowo.

Z jednej strony dało się odczuć wśród sportowców ducha walki oraz adrenalinę unoszącą się nad parkietem, z drugiej zaś przyjaźń i pozytywne nastawienie do innych zawodników. Drużyny rozlosowane zostały do dwóch grup. W grupie A o wyjście do fazy pucharowej rywalizowały 4 drużyny, w grupie B - 3 drużyny. Do grup A i B przyporządkowano zespoły, które w ubiegłym roku zajęły miejsce 1 i 2, by nie trafiły na siebie w fazie grupowej. Z każdej grupy do półfinałów awansowały po dwa zespoły. Zwycięzcami turnieju zostali druhowie z OSP Bożewo, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Malanowo Stare, trzecie OSP Ligowo, a czwarte OSP Mochowo. Dyplomy za udział otrzymały zespoły reprezentujące jednostki OSP Bendorzyn, OSP Zglenice i OSP Choczeń.

Najlepszym strzelcem turnieju został Bartłomiej Śmigrodzki z OSP Bożewo. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła do Michała Jastrzębskiego z OSP Ligowo, a najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Piotrowskiego z OSP Malanowo Stare.

Uroczystej dekoracji najlepszych drużyn i zawodników dokonali wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Sierpeckiego Sebastianem Szczypeckim i radnym powiatowym Sławomirem Olejniczakiem.

(Tekst i foto: Urząd Gminy w Mochowie)