Sportowe osiągnięcia zawodników z Mochowa

18:31, 11.03.2019 Animator sportu Aktualizacja: 18:33, 11.03.2019

Charytatywny Turniej Futsbalu

W styczniu br. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Charytatywny Turniej Futsalu. W zawodach wystąpiło 5 zespołów, które nie tylko rywalizowały o zwycięstwo, ale przede wszystkim zbierały pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Turniej otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który podkreślił, że w takich sytuacjach rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan, a liczy się przede wszystkim cel charytatywny.

Do zawodów przystąpiły kluby: Mień Lipno, Sparta Mochowo, Tłuchovia Tłuchowo, Wicher Wielgie i Wisła Dobrzyń nad Wisłą. Grano „każdy z każdym”, a mecze trwały 3x8 minut. Nowością był system rozgrywania meczów, który składał się z trzech tercji. W pierwszych dwóch kluby musiały wystawić dwa różne składy, co automatycznie mobilizowało większą liczbę zawodników. W trzeciej tercji trenerzy mogli już wystawić dowolny skład. Trener drużyny Sparty Mochowo oraz radny powiatu sierpeckiego Sebastian Szczypecki na turniej zabrał ze sobą zawodników z drużyny juniora starszego i seniora, na co dzień reprezentujących barwy klubu z Mochowa. Trener desygnował do gry w pierwszej tercji skład seniorski, w drugiej tercji do rywalizacji wchodził skład juniorski. Trzecia tercja to drużyna mieszana. W końcowym rozrachunku okazało się, że była to trafiona taktyka.

Turniej rozpoczął się od przegranej, uchodzącej za jednego z faworytów, dobrzyńskiej Wisły z Tłuchovią Tłuchowo 1:6. W drugim pojedynku Wicher pewnie pokonał Spartę 4:2, a Mień swój premierowy mecz zakończył zwycięstwem z Tłuchovią 3:1. W drugiej kolejce spotkań Sparta pokonała Mień 4:0. Jak się później okazało, nie było to zwycięstwo przypadkowe. Zespół z Mochowa, grający na co dzień w płockiej B klasie, konsekwentnie rozgrywał następne spotkania i dążył po końcowe zwycięstwo w turnieju. Pokonał Wisłę 5:4 i Tłuchovię 2:1. Spowodowało to, że zespół z Mochowa okazał się najlepszy w turnieju. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został gracz Sparty: Arkadiusz Jastrzębski.

Juniorzy w Drobinie

W styczniu swój pierwszy turniej halowy w tym roku rozegrała również drużyna juniora młodszego Sparty Mochowo. Organizatorem zawodów był klub Pegaz Drobin, a turniej rozegrany został w hali sportowej w Drobinie. W zawodach udział wzięły bardzo mocne drużyny z terenu całego Mazowsza. Zawodnicy z mochowskiego klubu trafili do grupy
z drużynami: Świt Staroźreby, Kryształ Glinojeck, Pegaz Drobin i Start Proboszczewice. Juniorzy Sparty zremisowali swoje dwa pierwsze mecze: 1 do 1 ze Startem Proboszczewice i 2 do 2 z Pegazem Drobin. W następnych dwóch spotkaniach młodzi zawodnicy pokonali zespoły Świtu Staroźreby 2 do 1 i Kryształu Glinojeck 3 do 1. Po wyjściu z grupy „Spartanie” w półfinale ograli zespół Unii Czermno 2 do 1 i tym sposobem zameldowali się do finału, gdzie kolejny raz przyszło im zmierzyć się z drużyną Świtu. W meczu o pierwsze miejsce Sparta przegrała mecz, zajmując ostatecznie bardzo dobre drugie miejsce w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany kapitan drużyny Sparty Bartosz Zawadzki. Trenerem drużyny juniora młodszego Sparty Mochowo jest prezes klubu Sebastian Szczypecki - radny powiatu sierpeckiego, który prowadzi tych chłopców od 3 lat.

O Puchar Prezesa Płockiego OZPN

Do kolejnego turnieju, organizowanego w Staroźrebach, drużyna rocznika 2003 i młodsi przystąpiła w bardzo dobrych nastrojach. W lutym w hali sportowej w Staroźrebach został rozegrany Turniej o Puchar Prezesa Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sparta pod okiem trenera Sebastiana Szczypeckiego w fazie grupowej radziła sobie bardzo dobrze, awansując bez problemów do półfinału. W grupie zawodnicy zmierzyli się z drużynami: Kryształ Glinojeck, Pegaz Drobin, Start Proboszczewice, Orlęta Baboszewo. W meczu półfinałowym „Spartanie” pewnie pokonali drużynę Unii Czermno 3 do 0 i awansowali do finału turnieju.  Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Sparty Mochowo, która pokonała po rzutach karnych drużynę Kryształu Glinojeck. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Również w tym turnieju kapitan Sparty Bartosz Zawadzki zdobył wyróżnienie indywidualne, tym razem został najlepszym strzelcem turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta Mochowo, 2. Kryształ Glinojeck, 3. Świt Staroźreby, 4. Unia Czermno, 5. Wkra Bieżuń, 6. Start Proboszczewice, 7. Orzeł Goleszyn, 8. Orlęta Baboszewo, 9. Mazowia Błomino, 10. Pegaz Drobin.

Husarki w Wielgiem

W lutym sekcja żeńska Sparty Mochowo, reprezentująca klub pod nazwą Husarki Mochowo, wzięła udział w V Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Wielgie. Do rywalizacji wystawiła dwie drużyny: w kategorii juniorek i open. Młode dziewczyny po zaciętej rywalizacji wywalczyły bardzo dobre II miejsce. Oprócz tego reprezentantki klubu z młodszej kategorii wiekowej zdobyły następujące nagrody indywidualne: Kinga Guzowska - najlepsza zawodniczka w drużynie, Julka Janiszewska- najlepsza zawodniczka w całym turnieju.

Drużynie seniorek nie udało się zająć miejsca na podium i ostatecznie rywalizację zakończyły na V miejscu. Nagrody indywidualne zdobyły: Agnieszka Jankowska - najlepsza bramkarka oraz Aleksandra Zawadzka- najlepsza zawodniczka.

Sparta Cup

2 marca 2019 roku dwie drużyny juniorskie Sparty Mochowo - zespół juniora młodszego i zespół juniora starszego, prowadzone przez trenera Sebastiana Szczypeckiego, rywalizowały w turnieju zorganizowanym przez Ludowy Klub Sparta Mochowo – Sparta Cup. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej przy gimnazjum w Mochowie. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn, które rozlosowane zostały do dwóch grup. Mecze trwały 1x14 minut. Zespół juniora starszego Sparty pewnie zwyciężył wszystkie mecze grupowe, pokonując kolejno: Wicher Cieszewo 3 do 1, Kasztelan Sierpc 2 do 1, Tłuchovię Tłuchowo (I) 2 do 0. Po trzech zwycięstwach drużyna z Mochowa, bez straty punktów, awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się z zespołem Unii Czermno. Mecz półfinałowy to kolejne pewne zwycięstwo Sparty 3 do 1. W meczu finałowym na drużynę juniora starszego z Mochowa czekał najgroźniejszy rywal Skra Drobin. W finale „Spartanie” dwukrotnie prowadzili, najpierw 1 do 0, później 2 do 1. Mecz zakończył się remisem 2 do 2. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W nich Sparta okazała się lepsza i zwyciężyła całe rozgrywki. Drużynie juniora młodszego nie udało się awansować z grupy do fazy pucharowej, ostatecznie mierzyli się z zespołem Wicher Cieszewo o 7 miejsce w turnieju. Znacznie młodsi chłopcy z Mochowa wygrali mecz 1 do 0.

Oprócz tego dwóch zawodników Sparty otrzymało nagrody indywidualne: Jakub Zawadzki – najlepszy strzelec turnieju, Patryk Skierski – najlepszy bramkarz zawodów.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta Mochowo (I), 2. Skra Drobin, 3. Tłuchovia Tłuchowo (I), 4. Unia Czermno, 5. Kasztelan Sierpc, 6. Tłuchovia Tłuchowo (II), 7. Sparta Mochowo (II), 8. Wicher Cieszewo.