Zamknij
REKLAMA

Sportowe osiągnięcia zawodników z Mochowa

18:31, 11.03.2019 | Animator sportu
REKLAMA
Skomentuj

 

Charytatywny Turniej Futsbalu

 

W styczniu br. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Charytatywny Turniej Futsalu. W zawodach wystąpiło 5 zespołów, które nie tylko rywalizowały o zwycięstwo, ale przede wszystkim zbierały pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Turniej otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który podkreślił, że w takich sytuacjach rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan, a liczy się przede wszystkim cel charytatywny.

Do zawodów przystąpiły kluby: Mień Lipno, Sparta Mochowo, Tłuchovia Tłuchowo, Wicher Wielgie i Wisła Dobrzyń nad Wisłą. Grano „każdy z każdym”, a mecze trwały 3x8 minut. Nowością był system rozgrywania meczów, który składał się z trzech tercji. W pierwszych dwóch kluby musiały wystawić dwa różne składy, co automatycznie mobilizowało większą liczbę zawodników. W trzeciej tercji trenerzy mogli już wystawić dowolny skład. Trener drużyny Sparty Mochowo oraz radny powiatu sierpeckiego Sebastian Szczypecki na turniej zabrał ze sobą zawodników z drużyny juniora starszego i seniora, na co dzień reprezentujących barwy klubu z Mochowa. Trener desygnował do gry w pierwszej tercji skład seniorski, w drugiej tercji do rywalizacji wchodził skład juniorski. Trzecia tercja to drużyna mieszana. W końcowym rozrachunku okazało się, że była to trafiona taktyka.

Turniej rozpoczął się od przegranej, uchodzącej za jednego z faworytów, dobrzyńskiej Wisły z Tłuchovią Tłuchowo 1:6. W drugim pojedynku Wicher pewnie pokonał Spartę 4:2, a Mień swój premierowy mecz zakończył zwycięstwem z Tłuchovią 3:1. W drugiej kolejce spotkań Sparta pokonała Mień 4:0. Jak się później okazało, nie było to zwycięstwo przypadkowe. Zespół z Mochowa, grający na co dzień w płockiej B klasie, konsekwentnie rozgrywał następne spotkania i dążył po końcowe zwycięstwo w turnieju. Pokonał Wisłę 5:4 i Tłuchovię 2:1. Spowodowało to, że zespół z Mochowa okazał się najlepszy w turnieju. Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został gracz Sparty: Arkadiusz Jastrzębski.

 

Juniorzy w Drobinie

W styczniu swój pierwszy turniej halowy w tym roku rozegrała również drużyna juniora młodszego Sparty Mochowo. Organizatorem zawodów był klub Pegaz Drobin, a turniej rozegrany został w hali sportowej w Drobinie. W zawodach udział wzięły bardzo mocne drużyny z terenu całego Mazowsza. Zawodnicy z mochowskiego klubu trafili do grupy
z drużynami: Świt Staroźreby, Kryształ Glinojeck, Pegaz Drobin i Start Proboszczewice. Juniorzy Sparty zremisowali swoje dwa pierwsze mecze: 1 do 1 ze Startem Proboszczewice i 2 do 2 z Pegazem Drobin. W następnych dwóch spotkaniach młodzi zawodnicy pokonali zespoły Świtu Staroźreby 2 do 1 i Kryształu Glinojeck 3 do 1. Po wyjściu z grupy „Spartanie” w półfinale ograli zespół Unii Czermno 2 do 1 i tym sposobem zameldowali się do finału, gdzie kolejny raz przyszło im zmierzyć się z drużyną Świtu. W meczu o pierwsze miejsce Sparta przegrała mecz, zajmując ostatecznie bardzo dobre drugie miejsce w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany kapitan drużyny Sparty Bartosz Zawadzki. Trenerem drużyny juniora młodszego Sparty Mochowo jest prezes klubu Sebastian Szczypecki - radny powiatu sierpeckiego, który prowadzi tych chłopców od 3 lat.

 

O Puchar Prezesa Płockiego OZPN

Do kolejnego turnieju, organizowanego w Staroźrebach, drużyna rocznika 2003 i młodsi przystąpiła w bardzo dobrych nastrojach. W lutym w hali sportowej w Staroźrebach został rozegrany Turniej o Puchar Prezesa Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sparta pod okiem trenera Sebastiana Szczypeckiego w fazie grupowej radziła sobie bardzo dobrze, awansując bez problemów do półfinału. W grupie zawodnicy zmierzyli się z drużynami: Kryształ Glinojeck, Pegaz Drobin, Start Proboszczewice, Orlęta Baboszewo. W meczu półfinałowym „Spartanie” pewnie pokonali drużynę Unii Czermno 3 do 0 i awansowali do finału turnieju.  Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Sparty Mochowo, która pokonała po rzutach karnych drużynę Kryształu Glinojeck. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Również w tym turnieju kapitan Sparty Bartosz Zawadzki zdobył wyróżnienie indywidualne, tym razem został najlepszym strzelcem turnieju.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta Mochowo, 2. Kryształ Glinojeck, 3. Świt Staroźreby, 4. Unia Czermno, 5. Wkra Bieżuń, 6. Start Proboszczewice, 7. Orzeł Goleszyn, 8. Orlęta Baboszewo, 9. Mazowia Błomino, 10. Pegaz Drobin.

 

Husarki w Wielgiem

W lutym sekcja żeńska Sparty Mochowo, reprezentująca klub pod nazwą Husarki Mochowo, wzięła udział w V Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Wójta Gminy Wielgie. Do rywalizacji wystawiła dwie drużyny: w kategorii juniorek i open. Młode dziewczyny po zaciętej rywalizacji wywalczyły bardzo dobre II miejsce. Oprócz tego reprezentantki klubu z młodszej kategorii wiekowej zdobyły następujące nagrody indywidualne: Kinga Guzowska - najlepsza zawodniczka w drużynie, Julka Janiszewska- najlepsza zawodniczka w całym turnieju.

Drużynie seniorek nie udało się zająć miejsca na podium i ostatecznie rywalizację zakończyły na V miejscu. Nagrody indywidualne zdobyły: Agnieszka Jankowska - najlepsza bramkarka oraz Aleksandra Zawadzka- najlepsza zawodniczka.

 

Sparta Cup

2 marca 2019 roku dwie drużyny juniorskie Sparty Mochowo - zespół juniora młodszego i zespół juniora starszego, prowadzone przez trenera Sebastiana Szczypeckiego, rywalizowały w turnieju zorganizowanym przez Ludowy Klub Sparta Mochowo – Sparta Cup. Zawody rozegrane zostały w hali sportowej przy gimnazjum w Mochowie. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn, które rozlosowane zostały do dwóch grup. Mecze trwały 1x14 minut. Zespół juniora starszego Sparty pewnie zwyciężył wszystkie mecze grupowe, pokonując kolejno: Wicher Cieszewo 3 do 1, Kasztelan Sierpc 2 do 1, Tłuchovię Tłuchowo (I) 2 do 0. Po trzech zwycięstwach drużyna z Mochowa, bez straty punktów, awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się z zespołem Unii Czermno. Mecz półfinałowy to kolejne pewne zwycięstwo Sparty 3 do 1. W meczu finałowym na drużynę juniora starszego z Mochowa czekał najgroźniejszy rywal Skra Drobin. W finale „Spartanie” dwukrotnie prowadzili, najpierw 1 do 0, później 2 do 1. Mecz zakończył się remisem 2 do 2. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W nich Sparta okazała się lepsza i zwyciężyła całe rozgrywki. Drużynie juniora młodszego nie udało się awansować z grupy do fazy pucharowej, ostatecznie mierzyli się z zespołem Wicher Cieszewo o 7 miejsce w turnieju. Znacznie młodsi chłopcy z Mochowa wygrali mecz 1 do 0.

Oprócz tego dwóch zawodników Sparty otrzymało nagrody indywidualne: Jakub Zawadzki – najlepszy strzelec turnieju, Patryk Skierski – najlepszy bramkarz zawodów.

Klasyfikacja końcowa: 1. Sparta Mochowo (I), 2. Skra Drobin, 3. Tłuchovia Tłuchowo (I), 4. Unia Czermno, 5. Kasztelan Sierpc, 6. Tłuchovia Tłuchowo (II), 7. Sparta Mochowo (II), 8. Wicher Cieszewo.

(Animator sportu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone