Zamknij
REKLAMA

Rościszewo: Absolutorium i wotum zaufania dla wójta

19:06, 08.08.2019 | IP UG Rościszewo/ fot. archiwalna - archiwum redakcji
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Podczas jedenastej sesji Rady Gminy Rościszewo radni podjęli m.in. uchwały o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2018 r. dla wójta. Byli jednogłośni.

 

Zgodnie z nowymi przepisami wójt przedstawił Raport o Stanie Gminy Rościszewo w 2018 roku. Zawiera on czterdzieści cztery strony. Znalazły się w nim ogólne informacje o gminie, jej położeniu, sołectwach. Ciekawym zestawieniem jest tabela pokazująca liczbę mieszkańców w poszczególnych sołectwa z początku i końca roku. Liczba ta zmalała w ciągu roku o czterdzieści osób. Jest to tendencja stała. W 2018 r. urodziło się 35 dzieci, a zmarło 49 osób. Przyrost naturalny był ujemny (-14).

W Raporcie omówiono też strategie i programy realizowane na terenie gminy w ubiegłym roku, realizację uchwał Rady Gminy, współpracę z innymi społecznościami samorządowymi. Wiele miejsca poświęcono oświacie, pomocy społecznej, służbie zdrowia, działaniom Gminnej Bibliotek Publicznej i ośrodka zdrowia.

Dobrą wiadomością jest, że wartość majątku Gminy Rościszewo wzrosła o 4,48% w skali roku.

Dochody Gminy w 2018 r. wyniosły ponad 20 mln. 681 tys. zł, a wydatki ponad ponad 23 mln 349 tys. zł. Radni byli jednomyślni. Zagłosowali za przyznaniem wotum zaufania, jak i absolutorium dla wójta Jana Sugajskiego.

 

REKLAMA
(IP UG Rościszewo/ fot. archiwalna - archiwum redakcji)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone