Zamknij
REKLAMA

Nowy sprzęt dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Goleszynie

20:19, 31.07.2021 | UG Sierpc
Skomentuj fot. UG Sierpc
REKLAMA

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Goleszynie z siedzibą w Białyszewie zawarła ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” umowę o powierzeniu grantu na zadanie pod nazwą: „Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Goleszyn”.

 

Złożony na początku 2020 roku przez OSP w Goleszynie wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a tym samym zarekomendowany do dofinansowania. Wysokość przyznanego grantu na realizację projektu wyniosła prawie 9.500,00 zł.

Dzięki środkom pozyskanym za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” na potrzeby Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goleszynie zakupiono namiot plenerowy oraz 60 składanych krzeseł.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt. „Promowanie dziedzictwa kulturowego na obszarze LGD „Sierpeckie Partnerstwo”.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn bierze udział w konkursach i festiwalach, występuje na koncertach oraz przy różnych uroczystościach kościelnych lub państwowych. Zakup namiotu plenerowego oraz krzeseł przyczyni się do dalszego rozwoju i poszerzenia działalności orkiestry oraz wzbogaci ofertę kulturalną. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas organizacji różnego rodzaju koncertów i występów plenerowych, służących kultywowaniu lokalnych tradycji oraz promujących działalność orkiestry.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Goleszyn jest wspaniałym przykładem, że pasja i zamiłowanie do muzyki potrafi łączyć pokolenia i integrować lokalną społeczność.

(UG Sierpc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%