Zamknij

Patriotyczny koncert w kościele szkolnym

23.05, 14.11.2022 . Aktualizacja: 20.05, 20.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Co to jest niepodległość/Teraz wiem już na pewno/Każde dziecko dziś woła/To polski dom polska szkoła/Co to jest niepodległość/Teraz wiem już na pewno” — tak rozpoczął się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w kościele szkolnym w Sierpcu.

 

Natalia Woźnicka z Muzycznej Strefy, zespół wokalny Nigdy nie mów nigdy oraz Młodzieżowy Zespół Wokalny Rypińskiego Domu Kultury zaśpiewali pieśni patriotyczne, by w ten sposób uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W murach kościoła pod wezwaniem św. Stanisława Kostki zabrzmiały ciekawe aranżacje znanych utworów, m.in. „O mój rozmarynie”, „Szara piechota”, „Kolęda warszawska”. Niezwykłym podsumowaniem koncertu „Co to jest niepodległość" była pieśń „Mury runą”.

— Nasi przodkowie potrafili zaskoczyć cały świat. Za to, że potrafiliście zaskoczyć nas wszystkich tymi pięknymi utworami, za zaskakująco cudowne aranżacje i za tę waszą piękną, patriotyczną twarz, z serca gorąco dziękuję — powiedział ks. Dariusz Multon.

Do podziękowań dołączył się również starosta sierpecki Andrzej Cześnik, a zgromadzeni w kościele sierpczanie nagrodzili występujących gromkimi brawami.

A już w niedzielę, 20 listopada 2022 r., w kościele szkolnym kolejny koncert. Po mszy świętej o godzinie 12.00 Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska i Wojciech Bardowski zaśpiewają „Niepodległej – ballady i romanse”.

[WIDEO]1335[/WIDEO]

[WIDEO]1336[/WIDEO]

[WIDEO]1337[/WIDEO]

[WIDEO]1338[/WIDEO]

[WIDEO]1339[/WIDEO]

[WIDEO]1340[/WIDEO]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%