Zwycięstwo Mazura na koniec rundy

19:23, 28.12.2018 A.M Aktualizacja: 19:24, 28.12.2018

Piłkarze ręczni zakończyli pierwszą rundę rozgrywek I ligi piłki ręcznej grupy A. W ostatniej kolejce MKS Mazur pojechał do Koszalina, by zmierzyć się z drużyną miejscowej Gwardii.

Mecz rozpoczął się dobrze dla sierpeckiej drużyny. W pierwszych minutach Mazur wyszedł na prowadzenie. Jednak gospodarze nie dali za wygraną. W 13. minucie objęli prowadzenie i grali coraz lepiej. Po 22. minutach prowadzili już 10:5. Na szczęście sierpczanie pokazali, co potrafią i do przerwy zniwelowali przewagę Gwardii do trzech punktów 14:11. W drugiej połowie podopieczni trenera Marka Listkowskiego mozolnie odrabiali straty. Jeszcze w 40. minucie gospodarze prowadzili 17:13. Pięć minut później był już remis 17:17. Gdy do końca meczu pozostało dwanaście minut, Mazur wyszedł na prowadzenie i nie pozwolił go sobie odebrać. W ostatnim meczu pierwszej rundy MKS Mazur pokonał Gwardię Koszalin 25:22. Najwięcej bramek dla sierpczan zdobyli Bartosz Starzyński - 6, Łukasz Białaszek – 5, Sylwester Lisicki – 5.

W pierwszej rundzie MKS Mazur wywalczył 18 punktów i zajmuje bardzo wysokie, czwarte miejsce w ligowej tabeli. Na dziesiątym miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców jest Sylwester Lisicki, który w tym sezonie rzucił już 53 bramki.