Zamknij

Mistrzowie Jeziora Urszulewskiego

18:41, 30.09.2019 A.M Aktualizacja: 18:41, 30.09.2019
Skomentuj

Przez dwa miesiące żeglarze rywalizowali w Regatach o Mistrzostwo Jeziora Urszulewskiego. Na początku września poznaliśmy zwycięzców cyklu.

Organizatorem regat jest firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat honorowy objęli Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo oraz Nadleśnictwo Płock. Po prawie trzydziestu latach zawody żeglarskie ponownie odbyły się w Szczutowie. Do rywalizacji stanęło siedem jachtów. Rozegrano szesnaście wyścigów. Nie zawsze wiatr sprzyjał zawodnikom. Trzeba było wykazać się nie lada umiejętnościami, by zapanować nad żaglami. Jachty musiały za każdym razem pokonać wyznaczoną przez boje trasę. Zwycięzcami zmagań została załoga jachtu Viking - Henryk Gzubicki (sternik) i Igor Gołębiewski, którzy zgromadzili 88 punktów.

- Piętnaście lat temu kupiłem łódkę i po długiej przerwie znów zacząłem pływać. Z Igorem poznaliśmy się dzięki kolegom. To był nasz pierwszy wspólny sezon. No i razem udało nam się wygrać. Bywało różnie. Jezioro Urszulewskie nie jest łatwe do pływania. Wiatry są zmienne. Myślimy o kolejnym roku. Wiemy, co trzeba poprawić. Rywalizacja napędza do zmian. Zapraszamy miłośników sportów wodnych na przyszły rok. Atmosfera tych zawodów jest super – mówili zwycięzcy.

Drugie miejsce zajął jacht Posejdon (Piotr Podlaski – sternik i Urszula Maksymiuk) - 71 punktów. Trzeci była załoga jachtu Sasanka, czyli Artur Manelski - sternik i Anna Nowakowska, którzy zdobyli 55 punktów. Tuż za podium znalazł się jacht Micro Polo 2 (Andrzej Sołtysiak - sternik i Ewa Sołtysiak) - 40 pkt. Piąte miejsce wywalczył jacht Micro Polo 1 (Henryk Opara - sternik i Jakub Gajdka) - 36 pkt., szóste jacht Ruda (Irek Jakubowski – sternik i Adam Niewinowski) - 20 pkt., siódme jacht Tina (Andrzej Zimiński - sternik i Łukasz Zimiński) - 14 pkt. Puchary dla najlepszych wręczali poseł Waldemar Olejniczak, starosta Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki i ks. Marian Orzechowski. Specjalna statuetka była dla najmłodszego uczestnika zawodów Jakuba Gajdki.