Zamknij
REKLAMA

Regaty żeglarskie na Jeziorze Urszulewskim

16:29, 30.07.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

 

Na Jeziorze Urszulewskim rozgrywane są zawody żeglarskie. W każdą letnią sobotę załogi jachtów rywalizują o tytuł mistrzowski.


 

Organizatorem regat jest firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat honorowy objęli Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo oraz Nadleśnictwo Płock.

Zadaniem zawodników jest pokonanie wyznaczonej przez boje trasy. Nie jest to wcale takie proste, bo wiatr nigdy nie jest stały i aby wygrać regaty, trzeba umiejętnie wykorzystywać jego zmiany. Ważne jest też odpowiednie przygotowanie samego jachtu żaglowego. Wiatr był też przyczyną odwołania trzech wyścigów.

 

Wyniki

22.06.2019 

I wyścig

1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Karolina Karpińska      -  6 pkt
2.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                     -  5 pkt
3.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk         -  4 pkt
4.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak                -  3 pkt
5.jacht "Sasanka" - Piotr Nowakowski, Maciek Podlaski          -  2 pkt
6.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka               - 1 pkt

II wyścig

1.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk          - 6 pkt
2.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Karolina Karpińska       - 5 pkt
3.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                      - 4 pkt
4.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka                - 3 pkt
5.jacht "Sasanka" - Piotr Nowakowski, Maciek Podlaski            - 2 pkt
6.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak                  - 1 pkt

29.06.2019 r.

I wyścig

1.jacht "Sasanka" - Piotr Nowakowski, Maciek Podlaski            - 6 pkt
2.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Karolina Karpińska        - 5 pkt
3.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk           - 4 pkt
4.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                       - 3 pkt
5.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka                - 2 pkt

II wyścig

1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Maciek Podlaski            - 6 pkt
2.jacht "Sasanka" - Piotr  Nowakowski, Piotr Pysiak                 - 5 pkt
3.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk           - 4 pkt
4.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka                 - 3 pkt
5.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                       - 2 pkt
 

       06.07.2019 r

     I  wyścig

      

 1.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk     -    6 pkt
 2.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                 -    5 pkt
 3.jacht "Sasanka" - Piotr  Nowakowski, Artur Manelski       -    4 pkt
 4.jacht "Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka               3 pkt
 5.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski     -    2 pkt

  
     II  wyścig

    1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski       -    6 pkt
    2.jacht "Sasanka" - Piotr  Nowakowski, Artur Manelski         -    5 pkt
    3.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk       -    4 pkt
    4.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                   -    3 pkt
    5.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka             -    2 pkt

        

13.07.2019  REGATY ODWOŁANE Z POWODU BRAKU WIATRU

20.07.2019 r.

I wyścig

    1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski        -    6 pkt
    2.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk        -    5 pkt
    3.jacht "Sasanka" - Piotr  Nowakowski, Artur Manelski          -    4 pkt
    4.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka             -     3 pkt
    5.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak               -     2 pkt
    6.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                    -     1 pkt

II wyścig odwołany brak wiatru


27.07.2019 r

I wyścig

    1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski        -       6 pkt
    2.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk        -       5 pkt
    3.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak               -       4 pkt 
    4.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                    -       3 pkt
    5.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka             -        2 pkt

II wyścig 

    1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski        -      6 pkt
    2.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk        -      5 pkt
    3.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka             -       4 pkt
    4.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak               -      3 pkt
    5.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                    -       2 pkt


 klasyfikacja po 9 wyścigach

    1.jacht " VIKING " - Henryk Gzubicki , Igor Gołębiewski        - 48 pkt
    2.jacht "Posejdon" - Piotr Podlaski , Urszula Maksymiuk        -  43 pkt
    3.jacht "Sasanka" - Piotr  Nowakowski, Artur Manelski          -  28 pkt
    4.jacht "Micro Polo 2" - Andrzej i Ewa Sołtysiak                    -  28 pkt
    5.jacht Micro Polo 1" - Henryk Opara, Jakub Gajdka             -   23 pkt
    6.jacht "Ruda" - Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak               -  13 pkt

 

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone