Sport w skrócie

18:00, 02.03.2019 A.M Aktualizacja: 18:00, 02.03.2019

Halowa piłka nożna chłopców

Do zawodów w halowej piłce nożnej chłopców, organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, przystąpiło jedenaście drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek podzielono je na trzy grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Najlepsi awansowali do finału. Walka była bardzo wyrównana i o końcowej kolejności zadecydowały rzuty karne. Większym opanowaniem wykazali się uczniowie SP Gozdowo, którzy ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Srebrne medale wywalczyli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 3, a brązowe ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Najlepszym zawodnikiem wybrano Wiktora Głuchowskiego z Gozdowa.

Rozgrywki badmintona

W Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu odbył się drużynowy turniej badmintona. Uczestniczyły w nim drużyny z pięciu szkół podstawowych z naszego powiatu. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się goleszynianki - Julia Trębińska, Magda Nowak, Wiktoria Bogdańska. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 2 (Julia Tybuszewska i Julia Kęsicka), a trzecie zespół z SP nr 3 (Maria Kędzierska i Marta Watkowska).

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się badmintoniści z Trójki – Kajetan Żmijewski, Dawid Wochowski, Kamil Perzyński. Drugie miejsce zajęła SP Goleszyn (Bartosz Żuchowski i Jakub Repecki), a trzecie SP nr 2 Sierpc (Aleksander Dul i Maciej Dropiewski).

Włocławski Bieg Po Życie

Patryk Kwasiborski, biegacz reprezentujący TKKF „Kubuś” Sierpc, wziął udział w trzeciej edycji Włocławskiego Biegu po Życie na dystansie 3,2 km. Czas 11 minut i 10 sekund zapewnił mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Cross Wapionka

Sierpczanka Aneta Turalska, biegająca w barwach klubu Biegaj z Dymkiem, była najlepsza wśród kobiet w biegu na dystansie 11 km Cross Wapionka’19 w Górznie. Jej czas to 49 minut i 54 sekundy.

W zawodach nordic walking na trasie 5 km wzięli udział także sierpeccy nordicowcy. Wśród kobiet Bogumiła Piórkowska była czwarta (czas 46,41), a Danuta Górkowska dziesiąta (czas 49,02). Obie reprezentowały Ognisko TKKF „Kubuś”. W kategorii mężczyzn szóste miejsce zajął Janusz Więckowski z klubu Biegam w Sfetsze (czas 41,20). Dziesiąty był Stanisław Piórkowski (czas 46,42), a dwunasty Andrzej Górkowski (czas 48,46) - obaj z TKKF „Kubuś”.