Zamknij
REKLAMA

Powrót Energa-Operator do Sierpca

17:35, 30.01.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Uruchomienie Rejonu Dystrybucji w Sierpcu oraz plany inwestycyjne i modernizacyjne w zakresie rozwoju sieci energetycznej tej części regionu były tematem spotkania starosty sierpeckiego Mariusza Turalskiego i dyrektora generalnego płockiego oddziału Energi – Operator Michała Magdziarza.

 

 

Energa-Operator Oddział w Płocku pracuje nad wznowieniem w Sierpcu działalności Rejonu Dystrybucji. Przy okazji zmieniony zostanie podział terytorialny Rejonów, tak by ich obszar działania dopasować do położenia obsługiwanych miast i gmin oraz rozmieszczenia brygad Pogotowia Energetycznego. Zwiększenie liczby jednostek operacyjnych pozwoli na większą elastyczność zarządzania majątkiem sieciowym i możliwości inwestycyjne, a tym samym lepszą obsługę odbiorców.

W placówce będzie funkcjonował również Punkt Obsługi Przyłączeń, w którym mieszkańcy będą mogli załatwić wszelkie sprawy związane z przyłączeniem obiektów do sieci elektroenergetycznej, formalności dotyczące przebudów czy chociażby złożyć korespondencję. Uruchomienie działalności Rejonu Dystrybucji w Sierpcu planowane jest na przełomie I i II kwartału 2019 roku.

Michał Magdziarz, dyrektor generalny płockiego oddziału Energi-Operator, przedstawił też plany inwestycyjne i modernizacyjne w zakresie zwiększania możliwości przyłączeniowych dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz niezawodności dostaw energii. Inwestycje w samym tylko powiecie opiewają na blisko 3,5 mln zł. Wśród projektów jest m.in. kablowanie sieci na terenie miasta Sierpca, które nie tylko poprawi estetykę przestrzeni miejskiej, ale zdecydowanie zmniejszy ryzyko awarii, spowodowanych trudnymi warunkami pogodowymi.

Podczas spotkania starosta Mariusz Turalski zaznaczył, że plany modernizacyjne i inwestycyjne oraz ponowne uruchomienie Rejonu Dystrybucji w Sierpcu nie byłyby możliwe bez zaangażowania dwóch osób posła RP Waldemara Olejniczaka i dyrektora generalnego płockiego oddziału Energi – Operator Michała Magdziarza.

Starostwo Powiatowe

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone